Netflix dostanie "dwukciuk" - nową metodę oceniania filmów i seriali

Netflix dostanie "dwukciuk" - nową metodę oceniania filmów i seriali12.04.2022 13:51
Netflix
Netflix
Źródło zdjęć: © Pixabay

Netflix wprowadza nowy sposób oceniania filmów i seriali w swojej usłudze. Użytkownicy będą mogli przydzielać materiałom nie tylko kciuk w górę lub w dół, ale także "dwukciuk", by pokazać, że dana produkcja wyjątkowo im się podobała. Ma to pomóc systemowi rekomendacji.

O szczegółach zmiany na Netfliksie pisze The Verge. Pełna nazwa nowej opcji to "podwójny kciuk w górę" - ma pomóc algorytmom polecającym materiały nowym widzom. Netflix podaje, że opcja jest odpowiedzią na wyraźną potrzebę użytkowników, by taki mechanizm wprowadzić. Warto podkreślić, że będzie działać równolegle do obecnej możliwości oceniania materiałów poprzez typową "łapkę" w dół lub w górę.

Netflix podaje, że inwestowanie w system rekomendacji to jeden z jego priorytetów. Nowa forma oceny ma dać użytkownikom szansę wyrażenia swojego wyjątkowego zainteresowania daną serią, by dalej ją promować u innych. Takie podejście wydaje się być słuszne.

Jak bowiem podawał niedawno Plex przy okazji premiery opcji łączącej kilka serwisów streamingowych w jednej przeglądarce, niecała połowa widzów kończy swoją przygodę z wieczornym seansem tylko na przeglądaniu propozycji, bo... nie znajduje nic dla siebie. Tworzenie list proponowanych materiałów - zważywszy na ich mnogość - z wykorzystaniem dodatkowych form oceny treści zdaje się być zatem logicznym krokiem na drodze do możliwie precyzyjnego dopasowania rekomendacji dla użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)