Netflix, HBO Max i inne serwisy w jednej aplikacji. Oto nowy Plex

Netflix, HBO Max i inne serwisy w jednej aplikacji. Oto nowy Plex

Netflix
Netflix
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
07.04.2022 07:40, aktualizacja: 07.04.2022 08:54

Netflix, HBO Max, Disney Plus i inne serwisy streamingowe mogą działać w jednej aplikacji. Z taką propozycją wychodzi do użytkowników Plex, którego najnowsza wersja testowa pozwala przeglądać ofertę znanych serwisów z filmami i serialami w jednej aplikacji w telefonie, tablecie czy telewizorze.

Chociaż opcja nie jest jeszcze dostępna w stabilnym wydaniu Pleksa, działa już jako beta, a tę wersję może pobrać każdy. Jak podają twórcy, nowy Plex to odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy codziennie spędzają mnóstwo czasu jedynie na poszukiwaniu odpowiedniego filmu lub serialu do obejrzenia. Aby zminimalizować ten czas, Plex pozwala przeglądać ofertę wielu serwisów w jednym miejscu.

Użytkownik może z poziomu jednego ekranu w aplikacji oglądać ofertę własną Pleksa, ale nie ma także problemu, by dołączyć do niej filmy i seriale m.in. z Netfliksa, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney Plus czy Apple TV Plus. Wszystko jest osiągalne z poziomu jednego ekranu i wspólnej wyszukiwarki. Nie trzeba więc zastanawiać się, na której platformie dana produkcja może być dostępna.

Plex jest dostępny na szeregu platform, w tym Androidzie, iOS-ie, na komputerach i telewizorach. Aplikacja jest cenna nie tylko ze względu na obsługę serwisów streamingowych, ale także możliwość łatwej konfiguracji w parze z Plex Media Serverem, który może działać na innym komputerze w sieci lokalnej lub NAS-ie i dostarczać filmy, muzykę czy zdjęcia zapisane lokalnie.

Wybór serwisów streamingowych w aplikacji Plex
Wybór serwisów streamingowych w aplikacji Plex
Wybór serwisów streamingowych w aplikacji Plex
Wybór serwisów streamingowych w aplikacji Plex

Co ciekawe, znakomita większość najważniejszych funkcji Pleksa (w tym wszystkie dotyczące streamingu opisane powyżej) są dostępne za darmo. Płatna opcja to Plex Pass za niecałe 20 złotych miesięcznie. Pozwala między innymi na wprowadzanie dodatkowych ustawień i pobieranie materiałów na mobilne urządzenia

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)