Nietypowa awaria. Problemy w sieciach komórkowych (aktualizacja)

3 sieci komórkowe mają szczególne problemy
3 sieci komórkowe mają szczególne problemy
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek

27.07.2023 10:12, aktual.: 27.07.2023 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klienci sieci komórkowych w Polsce od rana zgłaszają problemy z ich funkcjonowaniem. W tym momencie problem jest najbardziej widoczny w Orange, ale usterkę zgłaszają także klienci T-Mobile, a w najmniejszym stopniu Plusa i sieci Play.

O problemach u wiodących operatorów komórkowych dowiadujemy się z serwisu downdetector. Najwięcej raportów spłynęło od rana w kontekście Orange - w chwili tworzenia niniejszego tekstu liczba zgłoszeń utrzymuje się na poziomie kilkuset i większość z nich dotyczy problemów z dostępem do internetu stacjonarnego. Co ciekawe, zgodnie z mapą zgłoszeń raporty nie spływają z konkretnego rejonu kraju - co mogłoby sugerować lokalną usterkę, ale z większości dużych miast.

Sporo zgłoszeń dotyczy także T-Mobile, choć w tym przypadku klienci zgłaszają w zasadzie w równym podziale problemy z internetem mobilnym, zasięgiem komórkowym i internetem stacjonarnym. Znacznie mniej zgłoszeń spływa w sprawie awarii Plusa i Play, ale wykresy również sugerują zwiększoną liczbę raportów od użytkowników w podobnym czasie.

Zgłoszenia awarii w Orange
Zgłoszenia awarii w Orange© downdetector

Mając na uwadze korelację czasową, można zakładać, że problemy z konkretnych sieciach zależą od awarii części infrastruktury, która może być wspólna także dla innych operatorów. Będziemy śledzić tę sprawę i na bieżąco aktualizować niniejszy tekst, gdy wyjdą na jaw dodatkowe fakty. W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwają utrudnienia. W mediach społecznościowych operatorów nie trafiliśmy na żaden komunikat, który odnosiłby się do obecnej sytuacji u klientów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 10:55

Niestety, problemy w sieciach komórkowych nadal się utrzymują. Wciąż najwięcej zgłoszeń o awarii spływa w przypadku Orange, wiele raportów dotyczy jednak także T-Mobile oraz Plusa. W przypadku sieci Play liczba zgłoszeń jest wyraźnie mniejsza. Sumaryczna liczba zgłoszeń utrzymująca się na poziomie kilkuset raportów w serwisie downdetector sugeruje, że problemy dotyczą tylko wybranych użytkowników.

Aktualizacja, godz. 11:05

Jak podają lokalne media, głównym źródłem raportów są najpewniej mieszkańcy Wałbrzycha i okolicznych miejscowości, gdzie według nieoficjalnych informacji doszło do przerwania infrastruktury światłowodowej.

Aktualizacja, godz. 11:50

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco danych w serwisie downdetector, awaria u operatorów została już najpewniej usunięta. Liczba zgłoszeń spadła do minimalnego poziomu zarówno w przypadku Orange, T-Mobile, Plusa i Play, na podstawie czego wnioskujemy, że usługi są już bezproblemowo dostępne dla wszystkich.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)