Sticky AI – sztuczna inteligencja Prismy robi naklejki i GIF‑y

Sticky AI – sztuczna inteligencja Prismy robi naklejki i GIF-y

10.07.2017 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Autorzy Prismy – popularnej aplikacji do nakładania „artystycznych” efektów na zdjęcia – zaprzęgli sztuczną inteligencję do robienia naklejek dla komunikatorów. Sticky AI to ich nowa aplikacja, która ze zdjęć osób może usunąć tło i dodać do nich napisy. Sticky AI może też nagrywać krótkie animacje i korzystać z dwóch „prismowych” efektów. Na razie nowa aplikacja jest dostępna tylko dla iOS-a, ale niebawem pojawi się tez dla Androida.

W Sticky AI można zrobić zdjęcie lub nagrać kilkuklatkowy „boomerang”, który zostanie zamieniony w animowanego GIF-a. Można też wykorzystać zapisane w pamięci telefonu selfie (galeria sama podpowie, które zdjęcia warto wykorzystać). Aplikacja wykorzystuje AI, by usunąć tło zza postaci i robi to całkiem dobrze. Na pewno zajmuje to mniej czasu, niż ręczna obróbka. Aplikacja nie będzie działać bez połączenia z Internetem i nie daje możliwości wprowadzenia poprawek, nawet jeśli są potrzebne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Następnie Sticky AI pozwala dodać do uzyskanego obrazu charakterystyczny efekt, czarno-biały lub kolorowy. W planach jest dodanie większego wyboru. Można też zostawić zdjęcie w oryginalnej postaci, dodać biały obrys bądź obrócić oryginalne zdjęcie. Na koniec można dodać napisy lub kolor tła – tu jednak nie mamy wielkiego wyboru. Paleta barw jest bardzo ograniczona, ale z czasem się to zmieni. Twórcy planują dodać możliwość nakładania naklejek na zrobione wcześniej zdjęcia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gotowe naklejki można zapisać w pamięci urządzenia lub wykorzystywać w komunikatorach bezpośrednio z aplikacji. Sticky będzie przechowywać wszystkie zapisane naklejki na swojej wewnętrznej liście.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto pamiętać, że aplikacja odnajduje na zdjęciach tylko osoby. Zdjęcia przedmiotów zupełnie nie sprawdzą się jako naklejki, ale można próbować. Co ciekawe, w przeciwieństwie do Prismy Sticky AI wykonuje wszystkie obliczenia lokalnie i nie potrzebuje połączenia z Internetem.

Sticky AI i Prismę znajdziecie w naszej bazie aplikacji mobilnych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)