Ubuntu 21.10 z końcem wsparcia. Konieczna aktualizacja systemu

Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish
Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish
Źródło zdjęć: © Discourse, Ubuntu | hiking93
Karolina Kowasz

09.05.2022 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ubuntu 21.10, znane pod nazwą Impish Indri, niedługo przestanie być oficjalnie wspierane. Wskazana wersja była ostatnim tymczasowym wydaniem przed następnym Ubuntu ze wsparciem długoterminowym (LTS).

Kolejne wydanie LTS, jak zapowiadano już przy wydaniu wersji Impish Indri, będzie wspierane co najmniej do 2032 roku. W związku z tym, użytkownicy powinni uaktualnić swoje systemy do najnowszej serii Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish), która będzie otrzymywać regularne aktualizacje zabezpieczeń i poprawki błędów.

Po zakończeniu wsparcia dla Ubuntu 21.10, które to skończy się 14 lipca 2022 roku, użytkownicy nie będą już otrzymywać aktualizacji oprogramowania. To zaś oznacza, że ​​z czasem mogą stać się podatni na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Nie mogą także liczyć na krytyczne aktualizacje zabezpieczeń, co powinno dodatkowo zachęcić ich do przejścia na wersję 22.04 LTS.

Osoby, które nie są pewne, jaką wersję Ubuntu posiadają na swoim urządzeniu, powinny sprawdzić numer wydania. W ten sposób można zyskać wiedzę o tym, czy jest to wydanie tymczasowe bądź LTS. Każde Ubuntu LTS jest utrzymywane łącznie przez 10 lat - system otrzymuje 5 lat standardowego wsparcia i 5 lat ESM. Wersje tymczasowe są utrzymywane tylko przez 9 miesięcy.

Stabilną wersję Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish można pobrać z oficjalnej strony Ubuntu.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)