UPC nie działa. Tysiące użytkowników bez internetu (aktualizacja)

Trwa awaria UPC
Trwa awaria UPC
Źródło zdjęć: © dobreprogramy, downdetector
Oskar Ziomek

21.03.2022 13:26, aktual.: 21.03.2022 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

UPC walczy z awarią, w wyniku której użytkownicy nie mają dostępu do internetu. Problemy zaczęły się około godziny 12:40 i dotyczą przede wszystkim klientów z największych miast w całej Polsce.

Klienci UPC od kilkudziesięciu minut zgłaszają problemy z dostępem do internetu - wynika z informacji w serwisie downdetector. Niektórzy mają jednak również problem z telewizją. Na ten moment nie wiadomo, co jest przyczyną awarii, ale wydaje się być poważna. W ciągu kilkudziesięciu minut do serwisu spłynęło około 2 tysiące zgłoszeń.

Sygnały od klientów UPC dotyczące awarii spłynęły między innymi z Trójmiasta, Warszawy, Krakowa i Szczecina. Z danych gromadzonych przez downdetector wynika, że wcześniej UPC działało praktycznie bezproblemowo. W ciągu ostatnich 48 godzin odnotowano tylko nieznaczne problemy bezpośrednio poprzedzające opisywaną awarię, kilkadziesiąt zgłoszeń o problemach odebrano około godziny 12:00.

Trwa awaria UPC
Trwa awaria UPC© downdetector

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwa naprawa usterki. Będziemy śledzić ten temat i aktualizować niniejszą publikację, kiedy w sprawie pojawią się nowe informacje.

Aktualizacja, godz. 13:50

Jak wynika z aktualizowanych na bieżąco informacji w serwisie downdetector, awaria UPC została już najpewniej w znacznej części opanowana. Liczba zgłoszeń spadła do kilkuset w ciągu ostatnich minut, ale trudno na tej podstawie jednoznacznie uznać, że problemy już nie występują. Nadal obserwujemy ten temat.

Aktualizacja, godz. 14:45

Z informacji w serwisie downdetector wynika, że liczba zgłoszeń problemów z internetem UPC spadła do minimum. Wnioskujemy więc, że problem został całkiem rozwiązany, a pojedyncze zgłoszenia mają charakter incydentalny.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)