Używasz Chrome'a? Zainstaluj aktualizację - łata poważne luki

Aktualizacja Google Chrome
Aktualizacja Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

28.10.2022 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome 107 jest już dostępny od paru dni, ale wciąż nie został automatycznie zainstalowany w każdym komputerze. Warto zajrzeć do ustawień i sprawdzić stan aktualizacji, bo najnowsza wersja usuwa istotne luki bezpieczeństwa.

Przeglądarka Google Chrome 107 jest dostępna od 25 października, o czym można przeczytać na Blogu Google'a, jednak z pewnością nadal nie została zaktualizowana w każdym komputerze. To niedopatrzenie, bo w tym wydaniu załatano kilka poważnych dziur bezpieczeństwa. Pecety bez aktualizacji są więc narażone na ataki. Lepiej nie zwlekać i pobrać najnowsze wydanie.

Google opisuje, że w najnowszym wydaniu Google Chrome załatano 14 luk. Trzy z nich zostały sklasyfikowane jako wysoce niebezpieczne. CVE-2022-3652 dotyczy błędy związanego z silnikiem V8, CVE-2022-3653 przepełnienia stosu w Vulkanie, a CVE-2022-3654 dotyczy błędu w dynamicznym przydzielaniu pamięci. Za najpoważniejszą ze zgłoszonych luk w tym przypadku odkrywca problemu dostał 20 tys. dolarów.

Google Chrome co do zasady automatycznie aktualizuje się w komputerach, ale proces rozłożony jest na etapy. W praktyce bardzo możliwe więc, że choć nowa wersja została wydana parę dni temu, nadal nie została zainstalowana w danym komputerze. Wystarczy wejść do ustawień Chrome'a (do zakładki Informacje) i wymusić sprawdzenie aktualizacji. Najnowsza wersja pobierze się automatycznie, a instalacja będzie wymagać ponownego uruchomienia przeglądarki.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)