Używasz Chrome'a? Zainstaluj aktualizację - łata poważne luki

Używasz Chrome'a? Zainstaluj aktualizację - łata poważne luki

Aktualizacja Google Chrome
Aktualizacja Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.10.2022 11:17

Google Chrome 107 jest już dostępny od paru dni, ale wciąż nie został automatycznie zainstalowany w każdym komputerze. Warto zajrzeć do ustawień i sprawdzić stan aktualizacji, bo najnowsza wersja usuwa istotne luki bezpieczeństwa.

Przeglądarka Google Chrome 107 jest dostępna od 25 października, o czym można przeczytać na Blogu Google'a, jednak z pewnością nadal nie została zaktualizowana w każdym komputerze. To niedopatrzenie, bo w tym wydaniu załatano kilka poważnych dziur bezpieczeństwa. Pecety bez aktualizacji są więc narażone na ataki. Lepiej nie zwlekać i pobrać najnowsze wydanie.

Google opisuje, że w najnowszym wydaniu Google Chrome załatano 14 luk. Trzy z nich zostały sklasyfikowane jako wysoce niebezpieczne. CVE-2022-3652 dotyczy błędy związanego z silnikiem V8, CVE-2022-3653 przepełnienia stosu w Vulkanie, a CVE-2022-3654 dotyczy błędu w dynamicznym przydzielaniu pamięci. Za najpoważniejszą ze zgłoszonych luk w tym przypadku odkrywca problemu dostał 20 tys. dolarów.

Google Chrome co do zasady automatycznie aktualizuje się w komputerach, ale proces rozłożony jest na etapy. W praktyce bardzo możliwe więc, że choć nowa wersja została wydana parę dni temu, nadal nie została zainstalowana w danym komputerze. Wystarczy wejść do ustawień Chrome'a (do zakładki Informacje) i wymusić sprawdzenie aktualizacji. Najnowsza wersja pobierze się automatycznie, a instalacja będzie wymagać ponownego uruchomienia przeglądarki.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)