WhatsApp z nowym przyciskiem – grupowe połączenia wreszcie zostały usprawnione

Strona główna Aktualności

O autorze

Popularny komunikator WhartsApp w wersji na urządzenia Apple, wraz z ostatnią aktualizacją, otrzymał usprawnienia w tworzeniu grupowych rozmów głosowych i wideo. Teraz wykonanie konwersacji z kilkoma osobami jest znacznie szybsze i wygodniejsze.

Wcześniej w celu utworzenia grupowej rozmowy trzeba było wykonać połączenie do pierwszej osoby. Dopiero następnie można było dodać kolejnych członków. Nie było to zbyt dobre rozwiązanie, które wymagało stanowczo zbyt dużo operacji.

W aktualizacji WhatsAppa, oznaczonej jako 2.18.111, pojawił się nowy przycisk w oknie rozmowy grupowej. Został on umieszczony w prawym górnym rogu – słuchawka z plusem. Po jego naciśnięciu, pojawia się nowe okno wyboru osób z danej konwersacji. Użytkownikowi pozostaje zaznaczenie wybranych kontaktów i wykonanie połączenia głosowego.

Kolejny sposób, który umożliwia wykonanie szybkiego połączenia do kilku osób, to przejście do ekranu połączeń. Wystarczy wybrać opcję połączenie grupowe i zaznaczyć kontakty, z którymi chcemy porozmawiać. Możliwe jest wykonanie połączenia głosowego lub wideorozmowy.

Nowość z pewnością przypadnie do gustu osobom, które często przeprowadzają połączenia grupowe. Może się ona przydać także teraz, tuż przed świętami. Połączenia grupowe z rodziną wreszcie można wykonać kilkoma kliknięciami, wcześniej wybierając odpowiednie kontakty. Usprawniony sposób tworzenia rozmów grupowych powinien być już dostępny u wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów. Niestety, wersja na Androida pojawi się później. Obecnie opisywana opcja jest w fazie testów.

Najnowszą wersję WhatsAppa znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Komunikator dostępny jest na Androida i iOS-a, a także na komputery z Windowsem i macOS-em.

© dobreprogramy
s