WhatsApp pozwoli jednocześnie rozmawiać i oglądać wideo. Nowość można już testować

WhatsApp pozwoli jednocześnie rozmawiać i oglądać wideo. Nowość można już testować

WhatsApp pozwoli jednocześnie rozmawiać i oglądać wideo. Nowość można już testować
04.10.2018 10:50

Użytkownicy komunikatora WhatsApp na Androidzie nie mogą ostatnio narzekać na nudę. Warto wspomnieć o chociażby ciemnym motywie czy funkcji kopii zapasowych na Dysku Google. To nie koniec nowości. W testowej wersji znacząco usprawniono oglądanie filmów.

Osoby korzystające z WhatsAppa często przesyłają sobie linki do filmów z YouTube’a, Facebooka czy Instagrama. W celu ich obejrzenia należy kliknąć na odebrany link, co wiąże się z wyjściem z aplikacji, więc także zamknięciem okna rozmowy. Wideo odtwarzane jest w odpowiedniej aplikacji lub w przeglądarce internetowej. Nie można więc jednocześnie oglądać filmu i prowadzić rozmowy.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Twórcy WhatsAppa postanowili usunąć wspomnianą niedogodność. Wprowadzona została funkcja picture-in-picture (obraz w obrazie). W nowej testowej wersji komunikatora (WhatsApp Beta v2.18.301) filmy z serwisów YouTube, Facebook i Instagram wyglądają nieco inaczej w oknie podglądu. Pojawił się nowy przycisk odtwarzania. Kliknięcie na niego rozpoczyna odtwarzanie wideo bez wychodzenia z aplikacji. Okienko z filmem pojawia się na górze WhatsAppa. Natomiast użytkownik może wciąż kontynuować rozmowę i jednocześnie oglądać filmik. Wideo można zatrzymać, zamknąć lub uruchomić w odpowiedniej aplikacji, np. obejrzeć w aplikacji YouTube’a czy Instagrama.

Funkcja wymaga, aby nadawca wiadomości poczekał kilka sekund na załadowanie się okna podglądu. Dopiero wówczas należy wysłać wiadomość, aby odbiorca miał dostęp do oglądania filmów bez wychodzenia z WhatsAppa. Możliwe, że zostanie to usprawnione w finalnej wersji. Ponadto nie wszystkie materiały wideo są obsługiwane. Obecnie funkcja działa w przypadku filmików z Facebooka, YouTube’a i Instagrama. Nie można jednak wyświetlać wideo z Twittera.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Nowość jest obecnie dostępna w testowej wersji komunikatora. Niebawem powinna jednak zostać udostępniona wszystkim użytkownikom. Najnowsze wersje aplikacji WhatsApp znajdziecie w naszym katalogu. W przypadku wersji mobilnych do wyboru edycja na Androida, iOS-a oraz Windows Phone'a. Dostępna jest także wersja instalacyjna na Windowsa oraz macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)