WhatsApp odświeża aplikację. Będą nowe powiadomienia

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

03.08.2023 14:43, aktual.: 03.08.2023 21:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp ponownie zmienia drobiazgi w interfejsie komunikatora. Tym razem padło na powiadomienia związane z nadchodzącą rozmową głosową. Nowa belka jest już widoczna dla testerów WhatsAppa beta, ale nie dla każdego od razu.

Do WhatsAppa trafia kolejna modyfikacja związana z interfejsem - zwraca uwagę WABetaInfo. Twórcy postanowili odświeżyć wizualnie belkę z powiadomieniami o przychodzącej rozmowie głosowej, co jest jednym z wielu drobniejszych elementów składających się na odświeżenie interfejsu całej aplikacji. Nowe powiadomienie jest nie tylko nowocześniejsze wizualnie, ale i czytelniejsze - przyciski zyskały ikony.

WhatsApp co prawda dopiero testuje tę zmianę (i nie jest jeszcze widoczna u wszystkich betatesterów), ale warto odnotować, że wcześniej zmieniono wiele innych drobnych elementów tego typu. W czerwcu do WhatsAppa trafił na przykład przyciemniony górny pasek menu, zaś w połowie miesiąca przeprojektowane menu załączników. Te i inne zmiany przekładają się na dużą porcję poprawek, które w praktyce są wyczekiwaną zmianą od lat nieszczególnie zmienianego interfejsu komunikatora.

Nowe powiadomienia w WhatsAppie
Nowe powiadomienia w WhatsAppie© WABetaInfo

Część przygotowywanych zmian w WhatsAppie jest także związana z bezpieczeństwem. Znakomitym przykładem jest testowana równolegle nowa opcja blokowania osób, które nie są zapisane w książce adresowej. W praktyce da to użytkownikom WhatsAppa narzędzie do unikania rozmów z nieznajomymi, którzy mogą chcieć wykorzystać komunikator na drodze do oszustwa. Przykładem może być próba wyłudzenia pieniędzy po rzekomej utracie telefonu komórkowego.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)