WhatsApp wprowadza nowość. Zablokujesz nieznajomego

WhatsApp wprowadza nową funkcję
WhatsApp wprowadza nową funkcję
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

27.07.2023 14:23, aktual.: 27.07.2023 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp zyskuje kolejną nowość, która przyda się osobom często "atakowanym" przez obcych rozmówców. Do aplikacji trafia nowy panel, który pomoże wygodnie zablokować lub zgłosić danego użytkownika WhatsAppa. Na tę chwilę to etap testów, ale wkrótce nowa funkcja z pewnością trafi do każdego.

WhatsApp jest na ostatnim etapie testowania nowych opcji blokowania i zgłaszania użytkowników spoza listy kontaktów. To przydatne rozwiązanie, które w praktyce stanowi bezpośrednią odpowiedź na liczne ataki socjotechniczne realizowane przez WhatsAppa, które w Polsce obserwujemy między innymi przy okazji oszustwa "na OLX" oraz jako ostatni krok próby wyłudzenia pieniędzy w trakcie oszustwa "na córkę".

Użytkownik WhatsAppa, do którego odezwie się nieznana osoba spoza listy kontaktów, będzie miał do wyboru dwie opcje. Pierwsza to blokowanie danego kontaktu, co uniemożliwi danej osobie dalsze wysyłanie wiadomości oraz nawiązywanie połączeń. Druga opcja to zgłoszenie, po którym wiadomości od danej osoby zostaną przesłane do zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo WhatsAppa.

Nowe opcje bezpieczeństwa w WhatsAppie
Nowe opcje bezpieczeństwa w WhatsAppie© WABetaInfo

Na tę chwilę nowe opcje są widoczne wyłącznie dla betatesterów WhatsAppa, co więcej nie dla wszystkich od razu. Kolejne osoby muszą uzbroić się w chwilę cierpliwości, nim nowy panel będzie widoczny również w ich przypadku. Oczywiście należy się spodziewać, że docelowo nowe funkcje w WhatsAppie zostaną również udostępnione wszystkim regularnym użytkownikom komunikatora, którzy korzystają ze stabilnego wydania aplikacji. Ramy czasowe nie są na tę chwilę znane.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)