Windows 11: polecane strony w menu Start i sekundnik na pasku zadań

Windows 11 - zrzut ekranu
Windows 11 - zrzut ekranu
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

20.11.2022 08:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 w programie Insider dostał kolejny pakiet drobnych poprawek, który tym razem dotyczy między innymi paska zadań i menu Start. Przynajmniej jedną zmianę można uznać za budzącą mieszane uczucia - Microsoft chce polecać użytkownikowi Windowsa strony internetowe.

Windows 11 na kanale Dev został zaktualizowany do kompilacji 25247, która przynosi sporo drobnych zmian. Jedną z nich jest wprowadzenie do menu Start możliwości wyświetlania proponowanych stron internetowych, które system ma sugerować na podstawie trendów z uwzględnieniem lokalizacji użytkownika i jego historii przeglądania. W praktyce to kolejny element "propozycji", gdzie już teraz każdy może widzieć sugerowane aplikacje i pliki, co nie każdy uznaje za przydatne rozwiązanie.

Jak zwraca uwagę serwis Ghacks, opcja ta jest dopiero wprowadzana do Windowsa 11 partiami, toteż nie każdy - mimo pobrania najnowszej kompilacji testowej - może widzieć sugerowane strony już teraz. Jest za to szereg innych zmian, w tym nowe paski wizualizujące wykorzystanie miejsca w chmurze OneDrive - wśród opcji związanych z kontami usług Microsoftu. Windows 11 potrafi też wyświetlać sugestie dotyczące oszczędzania energii, zaś do Menedżera zadań trafiła wyszukiwarka.

Drobiazgiem, który może ucieszyć wiele osób jest sekundnik, który można włączyć w widoku zegara na pasku zadań. Właściwą opcję umieszczono w ustawieniach personalizacji Windowsa 11 dotyczących właśnie paska.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)