Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, kolejne ciekawe wpisy wylądowały na naszym blogu - zapraszamy do cyklicznego, publikowanego w każdą niedzielę podsumowania blogów dobrychprogramów. Co tym razem opisali nasi użytkownicy?

Nasze podsumowanie zaczynamy od tekstów poświęconych hardware, których w minionych 7 dniach było sporo. Na początek proponujemy test 10-calowego tabletu Huawei MediaPad 10 FHD oraz Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Tortury nie ominęły także smartfonów - nasi użytkownicy pastwili się nad HTC Windows Phone 8X, Lenovo A850 i Sony Xperia Z Ultra. Warto rzucić okiem także na test konfrontujący ze sobą dwa telefony - Motorola Razor i oraz HTC 8X. Oczywiście nie samymi tabletami i smartfonami człowiek żyje - na naszym blogu znajdziecie też recenzję prostej myszki bezprzewodowej A4Tech G7-630 i bezprzewodowego systemu audio z wyższej półki - Sonos Play 3. Koniecznie przeczytajcie także wpis poświęcony wnętrznościom serwera Dell PowerEdge 750 i jakości usług serwisowych, jakie w ramach gwarancji świadczy firma Asus. Z tematów około-sprzętowych polecamy zaś wpis poświęcony nowościom zawartym w Androidzie 4.4 KitKat i garść rozważań o polityce dostarczania aktualizacji dla ekosystemu Androida.

Czas na softwarową stronę podsumowania - tą część naszego zestawienia rozpoczynamy od informacji o ucieczce GIMP-a z systemu dystrybucji i kontroli Sourceforge. Mamy dla Was także obszerny test pakietu F-Secure Internet Security 2014. Jeżeli zaś ktoś korzysta z poczty Outlook.com i ma z nią mniejsze lub większe problemy, niech wie, że nie jest w nich osamotniony. A co z pozostałymi tematami? Osoby zainteresowane tworzeniem własnych dodatków do Chrome mogą poczytać wpis DjLeo o problemach z Chrome Web Store. Polecamy Wam także świetny artykuł o sztucznej inteligencji, felieton o byciu informatykiem i wywiad, jaki Shaki81 przeprowadził z wojtekadams. Jeżeli zaś ktoś z Was interesuje się produktami firmy Microsoft, może zapoznać się z odpowiedziami, jakich rzecznik prasowy korporacji udzielił na pytania naszej społeczności ( część pierwsza, część druga).

Na koniec polecamy dwa świetne teksty, których napisanie wymagało od ich autorów sporo pracy. Pierwszy to artykuł Xanthia poświęcony historii trackerów, drugi to tradycyjnie publikowany na koniec każdego podsumowania wpis z serii Macminika poświęconej produktom firmy Apple. Tym razem autor kontynuuje rozpoczętą w zeszłym tygodniu historię komputera Apple II. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze