reklama

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mamy niedzielę, a to oznacza, że czas najwyższy podsumować wpisy na blogach dobrychprogramów. Co ciekawego napisali nasi użytkownicy w minionym tygodniu?

Na początek przyjrzymy się projektorowi Optoma GT1080e, którego testy rozpoczął właśnie lordjahu. Urządzenie to pozwala na uzyskanie 100-calowej przekątnej już z odległości 1 metra. Taki obraz mimo dużych rozmiarów jest ostry (rozdzielczość Full HD) i jasny (3000 ANSI lm). Ponadto projektor obsługuje technologię 3D, posiada wbudowany 10 W głośnik i można do niego podłączać telefony i tablety zwykłym kablem MHL. Cena? Niewiele ponad 3 tys. zł.

Czas przyjrzeć się ofercie topowych smartfonów. Który z nich będzie najlepszy dla gracza? Motorola Moto Z2 Force z idealnie dopasowanym modułem Moto Gamepad czy może gigantyczny, bezramkowy Samsung Galaxy Note8? Podobne rozterki (tylko z innych powodów) mają miłośnicy fotografii szukający idealnego aparatu oraz kierowcy rozglądający się za bezpiecznym samochodem. Tylko czy takie poszukiwania mają sens? Dziś technologia rozwija się tak szybko, że ciężko za nią nadążyć. Może więc zamiast gonić króliczka, lepiej kupić sobie tanią Dacię i pancerny telefon z Chin, który zniesie o wiele więcej, niż topowe smartfony wielkich koncernów.

Szaleńcza pogoń za nowinkami ma także swoją ciemną stronę. Urządzenia wszelkiej maści starzeją się dziś bardzo szybko. Wystarczy, że producent przestanie opracowywać dla nich aktualizacje oprogramowania i po kilku – kilkunastu miesiącach większość funkcji synchronizacji przestaje działać. Podobnie jest z każdą inną sferą naszego życia, w które wkrada się technologia. Ludzie dziś nie wyobrażają sobie uprawiania sportu bez dedykowanych aplikacji. To samo obserwujemy z internetem – kiedyś cieszyliśmy się z kapryśnego połączenia modemowego o zawrotnej szybkości 0,056 Mbit, a dziś jesteśmy zniesmaczeni, gdy nasze stałe łącze oferuje mniej, niż 20 Mbit. Możemy oczywiście rozpamiętywać dawne czasy i mówić że kiedyś było lepiej oraz grać w stare gry na emulatorach i wspominać ciekawostki z historii polskiego internetu.

Jednak to, że my przestaniemy podążać za nowinkami, nie sprawi, że rozwój technologii się zatrzyma. Deweloperzy cały czas opracowują dla swojej wygody nowe, przenośne środowiska programistyczne, Microsoft wdraża kolejne nowinki dla destopowego i mobilnego Windows 10, a nasz portal tworzy specjalną sekcję forum dla najaktywniejszych spośród naszych użytkowników. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama