Google Earth Google Earth 7.1.8

Strona główna Windows Edukacja i nauka Geografia
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Google Earth to program umożliwiający wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz różnego rodzaju treści dostarczanych przez National Geographic, Jane Goodall Institute, US National Park Service, NASA, Discovery Networks i United Nations Environmental Program.

Aplikacja Google Earth korzysta z tych samych zasobów co usługa Google Maps z tą różnicą że pozwala na wyświetlanie niektórych budynków w postaci trójwymiarowej, posiada również funkcje zmiany kąta widzenia. Podstawową opcją Google Earth jest wyszukiwanie miast. Fotografie wykonane są w dużej rozdzielczości dzięki czemu można zobaczyć nie tylko dzielnice, ale również konkretne budynki.

Google Earth oferuje także o wiele więcej. Dzęki tej aplikacji możemy zwiedzić Księżyc, pospacerować po Marsie, oglądać niebo, czy za pomocą nanoszonych map historycznych obserwować zmiany na świecie na przestrzeni dziejów. Można również zrobić sobie krajoznawczą wycieczkę samolotem (symulator lotu).

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również bardziej rozbudowana edycja programu Google Earth Pro. Znaleźć ją można z poziomu linków bezpośrednich (ulokowanych powyżej gwiazdek z oceną). Wersja od jakiegoś czasu została udostępniona bezpłatnie i aby uzyskać wymagany do uruchomienia aplikacji klucz licencji wystarczy się tylko zarejestrować.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niewielki rozmiar, przy wielkich możliwościach, menu w j polskim,
Zacnia się przy słabszych komputerach, rejestracja w wersji pro nie działa
ocena użytkownika
30.07.2016 18:55 • Recenzja do wersji 7.1.5

Większość z nas zna mapy Google, które od 10 lat ewoluują w zastraszającym tempie. Google Earth to nic innego jak właśnie rozszerzenie tych map.Wszelkie informacje zawarte w Google Maps są dostępne również i tutaj. Nie ma więc sensu opisywać czegoś co każdy z nas (chyba) zna.

Natomiast Gogle Earth to nie tylko mapy, ale również o wiele więcej, między innymi tryb Voyager, ułatwiający oglądanie zabytków kultury czy Earth View – biblioteka najciekawszych zdjęć satelitarnych oraz wiele innych możliwość do których zachęcam do sprawdzenia. Zresztą ile by człowiek o tej aplikacji nie napisał to na koniec i tak okaże się, że wspomniał tylko o kilku procentach jej możliwości.

Ja ze swojej strony mogę tylko zacytować sam siebie z przed roku -"A sama usługa jest po prostu genialna. Pamiętam jaka ja odkryłem gdzieś koło 2006 roku. Długo siedziałem przed ta usługą, a i po dziś dzień lubię "poeksplorować" świat."- i potwierdzić, że to najszczersza prawda.