Android Auto 11.7 do pobrania. Dziwne zachowanie nawigacji

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek

05.04.2024 15:09, aktual.: 05.04.2024 18:43

Android Auto 11.7 jest już dostępny do pobrania. Aktualizacja co do zasady zostanie pobrana automatycznie, ale można przyspieszyć ten proces, zaglądając do Google Play lub pobierając Androida Auto 11.7 w formie pliku APK. Nowe wydanie jak zawsze przybliża kierowców do nowych funkcji.

Google standardowo nie dzieli się wprost informacjami o nowościach w Androidzie Auto. Kierowcy sami muszą odkryć zmiany, jakie pojawiają się w przypadku ich kombinacji telefonu i samochodu, wiele z nich jest zresztą włączanych po stronie serwera, a zaktualizowany Android Auto w telefonie to tylko podstawa do aktywacji nowości w przyszłości. Android Auto 11.7 nie jest wyjątkiem.

Jak zwraca uwagę serwis autoevolution, po instalacji Android Auto 11.7 można jednak zauważyć nieoczekiwane zachowanie Asystenta Google, gdy chodzi o planowanie trasy w nawigacji. Okazuje się, że system poprawnie rozpoznaje polecenie zaplanowania drogi dojazdu w wybrane miejsce, ale ignoruje uruchomioną w danym momencie nawigację. Komenda automatycznie skutkuje włączeniem Map Google, nawet jeśli na ekranie włączona jest zupełnie inna nawigacja - na przykład Sygic czy Waze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zwykle w przypadku Androida Auto, w praktyce trudno jednoznacznie, a zwłaszcza w krótkim czasie sprawdzić, czy dane zjawisko w systemie jest jedynie błędem, czy zamierzoną zmianą. System przyzwyczaił już kierowców do kapryśnego działania i braku konsekwencji pomiędzy kolejnymi kombinacjami telefon-samochód. Trudno więc na podstawie jednego przykładu wyciągać wnioski odnośnie nowego zachowania Asystenta Google, a sam producent nie podaje żadnych dodatkowych informacji.

Nie zmienia to jednak faktu, że Androida Auto 11.7 po prostu warto zainstalować, by dać sobie większą szansę zobaczenia na ekranie w samochodzie innych nowości. Chociaż te włączane są zwykle zdalnie i transzami, korzystanie z najnowszego wydania Androida Auto w telefonie to największa szansa na trafienie do jednej z grup użytkowników, u których dana nowość zostanie aktywowana w pierwszej kolejności.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)