Android Auto 9.0 do pobrania. Coolwalk jest wdrażany niezależnie

Android Auto 9.0 do pobrania. Coolwalk jest wdrażany niezależnie27.02.2023 07:18
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto 9.0 jest już dostępny dla kierowców, ale Google jak zwykle pozostaje tajemniczy co do wprowadzonych zmian. Wstępna analiza wskazuje jednak, że w tym wydaniu Androida Auto można liczyć co najwyżej na drobniejsze zmiany "pod maską", które mogą wpływać na stabilność działania.

Android Auto został zaktualizowany do wersji 9.0, która na pierwszy rzut oka nie wnosi żadnych zauważalnych zmian - informuje serwis autoevolution. Nie oznacza to jednak, że program nie został poprawiony "od kuchni", jak zdarzało się wielokrotnie. Może to oznaczać usunięcie niektórych błędów, które w praktyce znane są tylko niektórym użytkownikom Androida Auto. Często bowiem danej usterki nie da się odtworzyć na innej parze telefon-samochód.

Android Auto 9.0 może więc usuwać na przykład niedawno nagłośniony problem związany z wygaszaniem i blokowaniem ekranu w smartfonie po podłączeniu do samochodu. Nasilenie się błędu odnotowano w sieci po wydaniu poprzedniej wersji Androida Auto, ale już wtedy zauważono na reddicie, że wydanie 9.0 Beta eliminuje ten problem. Zgodnie z logiką stabilny Android Auto 9.0 powinien więc także usunąć błąd. Usterka była dostrzegana głównie przez użytkowników smartfonów Samsunga.

A kontekście Androida Auto 9.0 warto podkreślić, że jest to aktualizacja , która nie ma bezpośredniego związku z wdrażaniem interfejsu Coolwalk do samochodów. Jest on co prawda włączany etapami, więc możliwe, że nie każdy użytkownik Androida Auto widzi nowy podzielony ekran, niemniej nie jest do tego wymagane korzystanie z bezwzględnie najnowszego wydania systemu. W moim telefonie interfejs Coolwalk pojawił się mimo zainstalowanego Androida Auto 8.6 - to wersja o kilka miesięcy starsza od najnowszej.

Czy warto kupić laptop MacBook Pro 14 (2023)?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)