Android Auto 9.4 do pobrania. To kolejna porcja poprawek

Android Auto 9.4 do pobrania. To kolejna porcja poprawek

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.04.2023 11:26

Android Auto 9.4 jest już dostępny dla kierowców, a Google zgodnie z tradycją nie dzieli się wieloma szczegółami odnośnie nowego wydania. Kierowcy mogą się więc spodziewać poprawek drobnych błędów - najpewniej w związku z wciąż świeżym interfejsem Coolwalk w Androidzie Auto.

Android Auto 9.4 trafi do telefonów z Androidem 10 i nowszym automatycznie, ale tu jak zwykle trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo Google "wypycha" nowe wersje do urządzeń stosunkowo powoli. Alternatywą jest ręczna aktualizacja lub pobranie pliku APK. Android Auto 9.4 na pierwszy rzut oka nie wprowadza jednak wielu zmian, a ulepszenia mogą dotyczyć głównie zachowania interfejsu Coolwalk - sugeruje serwis autoevolution.

Dzielony interfejs trafił bowiem do Androida Auto stosunkowo niedawno i prawdopodobnie nadal nie działa we wszystkich samochodach. Zmiana aktywowana jest po stronie serwera i w praktyce nie zależy bezpośrednio od wersji Androida Auto działającej w danym telefonie. Co ciekawe jednak, niektórzy kierowcy odkryli z czasem, że włączenie interfejsu Coolwalk można w pewien sposób przyspieszyć.

Android Auto i interfejs Coolwalk - na bocznym panelu główny widok Spotify
Android Auto i interfejs Coolwalk - na bocznym panelu główny widok Spotify© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto 9.4 na etapie testów wydania beta był dla kierowców nadzieją na przywrócenie widżetu z pogodą. Ten w momencie wprowadzenia interfejsu Coolwalk został potraktowany po macoszemu, przez co wyświetla się tylko w niektórych przypadkach. Google przyznał, że jest to pomyłka, ale niestety jak dotąd Android Auto nadal nie wyświetla informacji o pogodzie konsekwentnie w każdym samochodzie.

Czy warto kupić smartwatch Huawei Watch Ultimate?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)