Android Auto 9.4 do pobrania. To kolejna porcja poprawek

Android Auto 9.4 do pobrania. To kolejna porcja poprawek

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.04.2023 11:26

Android Auto 9.4 jest już dostępny dla kierowców, a Google zgodnie z tradycją nie dzieli się wieloma szczegółami odnośnie nowego wydania. Kierowcy mogą się więc spodziewać poprawek drobnych błędów - najpewniej w związku z wciąż świeżym interfejsem Coolwalk w Androidzie Auto.

Android Auto 9.4 trafi do telefonów z Androidem 10 i nowszym automatycznie, ale tu jak zwykle trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo Google "wypycha" nowe wersje do urządzeń stosunkowo powoli. Alternatywą jest ręczna aktualizacja lub pobranie pliku APK. Android Auto 9.4 na pierwszy rzut oka nie wprowadza jednak wielu zmian, a ulepszenia mogą dotyczyć głównie zachowania interfejsu Coolwalk - sugeruje serwis autoevolution.

Dzielony interfejs trafił bowiem do Androida Auto stosunkowo niedawno i prawdopodobnie nadal nie działa we wszystkich samochodach. Zmiana aktywowana jest po stronie serwera i w praktyce nie zależy bezpośrednio od wersji Androida Auto działającej w danym telefonie. Co ciekawe jednak, niektórzy kierowcy odkryli z czasem, że włączenie interfejsu Coolwalk można w pewien sposób przyspieszyć.

Android Auto i interfejs Coolwalk - na bocznym panelu główny widok Spotify
Android Auto i interfejs Coolwalk - na bocznym panelu główny widok Spotify© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto 9.4 na etapie testów wydania beta był dla kierowców nadzieją na przywrócenie widżetu z pogodą. Ten w momencie wprowadzenia interfejsu Coolwalk został potraktowany po macoszemu, przez co wyświetla się tylko w niektórych przypadkach. Google przyznał, że jest to pomyłka, ale niestety jak dotąd Android Auto nadal nie wyświetla informacji o pogodzie konsekwentnie w każdym samochodzie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)