Android Auto: zmiana w interfejsie Coolwalk. Dotyczy tylko niektórych

Android Auto i interfejs Coolwalk
Android Auto i interfejs Coolwalk
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

03.08.2023 12:38, aktual.: 03.08.2023 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto po raz kolejny nieco się zmienia. Jak zauważyli kierowcy, interfejs Coolwalk pozwala wymusić nowy układ, w którym pasek z ikonami trafia na bok ekranu. Nowość dotyczy właścicieli samochodów, w których zainstalowano ekran o "typowych proporcjach" zbliżonych do 16:9.

O szczegółach zmiany w Androidzie Auto pisze serwis autoevolution, odwołując się do reddita. Jednemu z użytkowników udało się tutaj wymusić interfejs, w którym pasek ze skrótami do uruchomionych aplikacji wyświetla się z boku ekranu. W przypadku typowych wyświetlaczy o proporcjach zbliżonych do 16:9 dotychczas nie było to możliwe. Takie rozwiązanie może ułatwić nawigację, bowiem przyciski przełączania programów i skrótu do powiadomień pojawiają się bliżej kierowcy.

Jak każda inna zmiana w Androidzie Auto, także ta niekoniecznie musi być widoczna u wszystkich kierowców w tym samym czasie. Google przyzwyczaił już użytkowników do aktywowania nowości w systemie po stronie serwera, co skutkuje wdrażaniem ich do telefonów w "losowych momentach", niezwiązanych bezpośrednio z wydawanymi aktualizacjami samej aplikacji.

Zaktualizowany interfejs Androida Auto
Zaktualizowany interfejs Androida Auto© reddit

Przypominamy, że począwszy od Androida 10, Android Auto jest integralną częścią systemu i automatycznie aktualizuje się bezpośrednio ze sklepu Google Play. Same aktualizacje też nie trafiają do każdego w tym samym czasie. W praktyce trzeba więc uzbroić się w cierpliwość lub wymusić instalację nowego wydania ręcznie, by szybciej zyskać dostęp do najnowszych poprawek. W tym momencie najnowsze wydanie to Android Auto 10.1.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)