Android Auto: zmiana w interfejsie Coolwalk. Dotyczy tylko niektórych

Android Auto: zmiana w interfejsie Coolwalk. Dotyczy tylko niektórych

Android Auto i interfejs Coolwalk
Android Auto i interfejs Coolwalk
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
03.08.2023 12:38, aktualizacja: 03.08.2023 14:10

Android Auto po raz kolejny nieco się zmienia. Jak zauważyli kierowcy, interfejs Coolwalk pozwala wymusić nowy układ, w którym pasek z ikonami trafia na bok ekranu. Nowość dotyczy właścicieli samochodów, w których zainstalowano ekran o "typowych proporcjach" zbliżonych do 16:9.

O szczegółach zmiany w Androidzie Auto pisze serwis autoevolution, odwołując się do reddita. Jednemu z użytkowników udało się tutaj wymusić interfejs, w którym pasek ze skrótami do uruchomionych aplikacji wyświetla się z boku ekranu. W przypadku typowych wyświetlaczy o proporcjach zbliżonych do 16:9 dotychczas nie było to możliwe. Takie rozwiązanie może ułatwić nawigację, bowiem przyciski przełączania programów i skrótu do powiadomień pojawiają się bliżej kierowcy.

Jak każda inna zmiana w Androidzie Auto, także ta niekoniecznie musi być widoczna u wszystkich kierowców w tym samym czasie. Google przyzwyczaił już użytkowników do aktywowania nowości w systemie po stronie serwera, co skutkuje wdrażaniem ich do telefonów w "losowych momentach", niezwiązanych bezpośrednio z wydawanymi aktualizacjami samej aplikacji.

Zaktualizowany interfejs Androida Auto
Zaktualizowany interfejs Androida Auto© reddit

Przypominamy, że począwszy od Androida 10, Android Auto jest integralną częścią systemu i automatycznie aktualizuje się bezpośrednio ze sklepu Google Play. Same aktualizacje też nie trafiają do każdego w tym samym czasie. W praktyce trzeba więc uzbroić się w cierpliwość lub wymusić instalację nowego wydania ręcznie, by szybciej zyskać dostęp do najnowszych poprawek. W tym momencie najnowsze wydanie to Android Auto 10.1.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)