Android Auto 10.1 do pobrania. Kierowcy muszą odkryć nowości

Android Auto 10.1 do pobrania. Kierowcy muszą odkryć nowości

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
31.07.2023 11:51

Android Auto 10.1 jest już dostępny dla kierowców, którzy jak zwykle sami muszą odkryć, czy w ich przypadku aktualizacja wnosi coś nowego. Pobierając nowe wydanie użytkownicy dają sobie większą szansę na ujrzenie zmian w oprogramowaniu. Android Auto coraz częściej otrzymuje bowiem nowości w formie aktualizacji po stronie serwera.

Android Auto 10.1 jest już dostępny do pobrania, ale jak zwykle nie oznacza to natychmiastowych zmian widocznych dla kierowców. Google regularnie wdraża do systemu nowości za pośrednictwem aktualizacji po stronie serwera, co w praktyce oznacza aktywowanie ich w dowolnym momencie, niezależnie od wydania aplikacji. Nowsze wydanie Androida Auto oznacza jednak szansę na szybsze zobaczenie zmian.

Ostatnio w Androidzie Auto widujemy głównie kosmetyczne zmiany. Najnowszą zauważalną modyfikacją jest zmieniony interfejs Google Maps, który teoretycznie może zależeć tylko od aktualizacji nawigacji, jednak w praktyce może mieć na niego wpływ także wersja samego Androida Auto. Kierowcy regularnie aktualizujący obydwie aplikacje mają większą szansę na zobaczenie zmian w swoich samochodach. Warto dodać, że począwszy od Androida 10, Android Auto to element systemu w telefonie, który jest aktualizowany automatycznie w tle.

Android Auto 10.1 może być także rozwiązaniem problemów, z którymi w tle borykają się niektórzy kierowcy. Świeża usterka dotyczy Asystenta głosowego, który nie rozumie wszystkich poleceń. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że rozpoznawanie głosu w Androidzie Auto w praktyce realizowane jest przez mechanizm aktualizowany wraz z aplikacją Google. Inny znany problem Androida Auto to kwestia rozłączania telefonu po naładowaniu go do konkretnego poziomu (zazwyczaj 100 proc.). Możliwe, że Android Auto 10.1 usuwa tę usterkę - jak łatwo sobie wyobrazić to uporczywy problem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)