Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
03.03.2013 20:53, aktualizacja: 03.03.2013 21:10

Kolejny tydzień za nami, czas więc na cykliczne podsumowanie blogów. Jakie ciekawe tematy poruszyli w swoich wpisach nasi dzielni użytkownicy?

Na dobry początek proponujemy ciekawy tekst autorstwa Shaki81, będący swoistym porównaniem faktycznych funkcji Windows 8 z zapowiedziami i przeciekami, które krążyły po Internecie jakieś dwa lata temu. Użytkownicy Windows 8 mogą także przeczytać co nieco o pracy w tym systemie na wielu ekranach. Warto także pochylić się nad ekranem wyboru przeglądarki, który pojawił się w systemie Windows wskutek antymonopolowych działań Unii Europejskiej. Oczywiście nie ma przeglądarek idealnych - każda ma swoją specyfikę. Przykładowo lukasamd ma pewne uwagi odnośnie czcionek w Firefoksie - użytkownik podszedł do zagadnienia bardzo rzeczowo, zanalizował dostrzeżony u siebie problem i dotarł do jego źródła. Osoby często pracujące z pakietem biurowym powinny zaś zapoznać się z wpisem poświęconym pakietowi Office 365, który sprzedawany jest w zupełnie innym modelu, niż klasyczne wydanie Microsoft Office 2013. Jeżeli zaś ktoś poszukuje dla siebie nowego laptopa i chce dowiedzieć się, jak dbać o swój nowy nabytek, może oddać się lekturze 27 rad jak postępować z laptopem za którymi stoi MaXDemage.

Wiele osób chcących kupić sobie smartfon w ogólne nie bierze pod uwagę możliwości nabycia go w sklepie. Ceny w dużych sieciach handlowych odbiegają bowiem zdecydowanie od tych z serwisów aukcyjnych, gdzie za kilkaset złotych można kupić przyzwoity, używany telefon dotykowy. Biorąc to pod uwagę użytkownik ajp.c0.pl stworzył przydatne zestawienie używanych telefonów marki HTC - dzięki niemu szybko zorientujecie się w dostępnych modelach oferowanych w serwisach aukcyjnych. Jak zauważa z kolei DjLeo, czasem zakup w sklepie z pozoru nowego sprzętu nie oznacza, że faktycznie jest on nieużywany. Skoro o sprzęcie mowa, koniecznie zajrzyjcie do tego wpisu - djDziadek zbiera w nim Wasze pytania do firmy Sony. Po 10 marca zostaną one wysłane przedstawicielowi firmy, który odpowie na 10 najciekawszych z nich.

Świat IT przenika się obecnie z szeregiem innych branż, co znajduje odbicie w blogach naszych użytkowników. Dobrym przykładem jest tutaj wpis poświęcony problemom z Platformą N, które opisał użytkownik 2099. W podobnym tonie utrzymana jest publikacja djDziadka poświęcona komunikacji (a raczej jej braku) z polskim działem PR firmy Apple. Jeżeli zaś komuś przyjdzie ochota na zakup e-booków, może zapoznać się z opisem platformy sprzedażowej książek elektronicznych od Allegro oraz poczytać nieco luźnych rozważań o rynku e-booków w Polsce. Od rozważań i indywidualnych przemyśleń nie ucieka także januszek, skupiając się w swoim tekście na kwestii poczty elektronicznej.

Na koniec naszego podsumowania polecamy felieton o oszustwach w Sieci, opis doświadczeń Lucasa ze Steamem działającym na Linuksie oraz fantastyczny jak zawsze wpis z serii Komputery Apple autorstwa macminik - tym razem użytkownik opisał wyjątkowo urodziwego iMaca. Zapraszamy do lektury!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)