Fan Snoop Dogga zapłacił 450 tys. dolarów... aby być jego sąsiadem w metaverse

Strona głównaFan Snoop Dogga zapłacił 450 tys. dolarów... aby być jego sąsiadem w metaverse
11.01.2022 13:45
Fan Snoop Dogga zapłacił 450 tys. dolarów... aby być jego sąsiadem w metaverse
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2021 Denise Truscello

Snoop Dogg to jeden z najpopularniejszych artystów zaangażowanych w NFT i metaverse. Jest on właścicielem posiadłości w wirtualnym świecie. Jeden z jego fanów zapłacił 450 tys. dol., za pobliską działkę, aby zostać jego sąsiadem.

Metaverse to cyfrowa przestrzeń, w której świat rzeczywisty i wirtualny zbiegają się w wizję rodem z science fiction. Odkąd Mark Zuckerberg zapowiedział prace nad własną wersją metaverse, kolejne firmy zaczęły dołączać do tego rozpędzonego pociągu, wypełnionego po brzegi NFT, kryptowalutami i innymi wirtualnymi przedmiotami.

Wirtualna nieruchomość sprzedana za 2,4 mln dolarów. To rekordowa cena
Wirtualna nieruchomość sprzedana za 2,4 mln dolarów. To rekordowa cena

Wraz ze wzrostem popularności metaverse, do gry wkraczają również gwiazdy, które mają nadzieję zarobić na rosnącym szaleństwie. Jedną z nich jest Snoop Dogg, który stał się inwestorem technologicznym. W zeszłym miesiącu raper uruchomił na platformie The Sandbox własne metaverse o nazwie Snoop Verse.

Snoop wybudował dla siebie w swoim metaverse wirtualną posiadłość. Natychmiast po powstaniu rezydencji, jeden z fanów rapera posługujący się pseudonimiem P-Ape zapłacił 450 tys. dolarów, aby stać się jego sąsiadem w Snoop Verse. W odpowiedzi na zakup Snoop napisał na Twitterze: "Czy nie będziesz moim sąsiadem?"

Raper po raz pierwszy zetknął się z metaverse we wrześniu 2021 roku po tym, jak ogłosił, że będzie budował swój własny wirtualny świat na platformie Sandbox. W komunikacie prasowym Snoop powiedział: "Zawsze szukam nowych sposobów łączenia się z fanami, a to, co stworzyliśmy w The Sandbox, to przyszłość wirtualnych spotkań, dropów NFT i ekskluzywnych koncertów".

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (45)