Fan Snoop Dogga zapłacił 450 tys. dolarów... aby być jego sąsiadem w metaverse

Fan Snoop Dogga zapłacił 450 tys. dolarów... aby być jego sąsiadem w metaverse
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2021 Denise Truscello
Konrad Siwik

11.01.2022 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Snoop Dogg to jeden z najpopularniejszych artystów zaangażowanych w NFT i metaverse. Jest on właścicielem posiadłości w wirtualnym świecie. Jeden z jego fanów zapłacił 450 tys. dol., za pobliską działkę, aby zostać jego sąsiadem.

Metaverse to cyfrowa przestrzeń, w której świat rzeczywisty i wirtualny zbiegają się w wizję rodem z science fiction. Odkąd Mark Zuckerberg zapowiedział prace nad własną wersją metaverse, kolejne firmy zaczęły dołączać do tego rozpędzonego pociągu, wypełnionego po brzegi NFT, kryptowalutami i innymi wirtualnymi przedmiotami.

Wraz ze wzrostem popularności metaverse, do gry wkraczają również gwiazdy, które mają nadzieję zarobić na rosnącym szaleństwie. Jedną z nich jest Snoop Dogg, który stał się inwestorem technologicznym. W zeszłym miesiącu raper uruchomił na platformie The Sandbox własne metaverse o nazwie Snoop Verse.

Snoop wybudował dla siebie w swoim metaverse wirtualną posiadłość. Natychmiast po powstaniu rezydencji, jeden z fanów rapera posługujący się pseudonimiem P-Ape zapłacił 450 tys. dolarów, aby stać się jego sąsiadem w Snoop Verse. W odpowiedzi na zakup Snoop napisał na Twitterze: "Czy nie będziesz moim sąsiadem?"

Raper po raz pierwszy zetknął się z metaverse we wrześniu 2021 roku po tym, jak ogłosił, że będzie budował swój własny wirtualny świat na platformie Sandbox. W komunikacie prasowym Snoop powiedział: "Zawsze szukam nowych sposobów łączenia się z fanami, a to, co stworzyliśmy w The Sandbox, to przyszłość wirtualnych spotkań, dropów NFT i ekskluzywnych koncertów".

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)