Jak zmienić wygląd nowej karty w Chrome? Oto 9 przydatnych dodatków

Jak zmienić wygląd nowej karty w Chrome? Oto 9 przydatnych dodatków

Jak zmienić wygląd nowej karty w Chrome? Oto 9 przydatnych dodatków
Oskar Ziomek
17.06.2017 17:47

Otwieranie nowej karty w przeglądarce internetowej nie musi się wiązać z codziennie tym samym, monotonnym widokiem najczęściej odwiedzanych stron i wyszukiwarki Google. Choć jest to rozwiązanie, które może okazywać się dla wielu praktyczne, warto wiedzieć, iż dzięki licznym dodatkom zawartość nowej karty (która może być przecież także stroną startową), można tak spersonalizować, by dostarczała interesujących lub zabawnych treści poszerzających nasze horyzonty.

By ułatwić wybór spośród wielu propozycji w sklepie, poniżej przedstawiamy kilka naszym zdaniem ciekawych rozszerzeń do Google Chrome, które całkowicie odmienią wygląd nowej karty.

Card Board

Jeśli chcemy zachować większość funkcjonalności standardowej nowej karty w Chrome, warto zainteresować się dodatkiem Card Board, który pozwoli wyświetlić na ekranie między innymi historię przeglądania i pobierania plików, zakładki, skróty do aplikacji, a nawet wykresy użycia zasobów komputera, układając wszystko zgodnie ze stylistyką Material Design.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Grafikę w górnej części nowej karty można zmienić w ustawieniach. Znajdziemy w nich także ciekawą funkcję wyświetlania w nagłówku strony fraz, które danego dnia są najczęściej wyszukiwane w Google.

Flickr Tab

Fanów szeroko pojętej fotografii powinno zainteresować rozszerzenie Flickr Tab, którego zadaniem jest dostarczenie nam każdorazowo innego, ciekawego zdjęcia wprost ze znanego serwisu Flickr. Grafiki ładowane są błyskawicznie i wypełniają pełny obszar nowej karty. Dostępna jest także informacja o ich twórcach, która pozwala szybko przenieść się na odpowiedni profil w serwisie, aby przejrzeć pozostałe dzieła wybranego fotografa.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Wygodny okazuje się wysuwany dolny pasek, który zapamiętuje historię zdjęć, które zostały nam już pokazane. Dzięki niemu, jeśli będziemy chcieli pokazać komuś fotografię, która przykuła naszą uwagę, będziemy mogli łatwo do niej wrócić.

Dream Afar New Tab

Kolejnym rozszerzeniem, które skupia się na zapewnieniu podobnej funkcjonalności, jak rozwiązanie wbudowane w Chrome jest Dream Afar New Tab. Dzięki niemu, na ekranie nowej karty zobaczymy zarówno pasek wyszukiwania Google, szybki dostęp do historii, zakładek i aplikacji, jak i prognozę pogody dla dowolnej miejscowości. W tle natomiast ładowane jest inspirujące zdjęcie.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Tym co wyróżnia ten dodatek na tle innych są ustawienia, w których znajdziemy całkiem sporo opcji. Szczególnie interesująca jest możliwość samodzielnego zdecydowania z jakimi interwałami mają się pojawiać nowe zdjęcia w kartach oraz z jakich mają pochodzić źródeł. Poza własnym, mogą to być także zdjęcia z Google Earth oraz Google Art.

Earth View from Google Earth

Jeśli o Google Earth mowa, nie sposób pominąć rozszerzenia Earth View. To oficjalny dodatek do Chrome'a, który w każdej nowej karcie zagwarantuje interesujące zdjęcie powierzchni Ziemi. Nie ograniczają się one wyłącznie do fragmentów przedstawiających naturalne krajobrazy. Równie często napotkamy tu fotografie pokazujące na przykład ciekawie wyglądające z góry budowle.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Osoby, które zainteresują się wybraną fotografią, skorzystać mogą z ikony w prawym dolnym rogu, która jest hiperłączem do prezentowanego fragmentu naszej planety, tym razem bezpośrednio w aplikacji Google Earth. Podobnie, jak w przypadku opisywanego wyżej Flickr Tab, również tutaj na wysuwanym z dołu ekranu pasku prezentowana jest historia zdjęć, które zostały nam wcześniej pokazane.

Currently

Jeśli jedyne informacje, jakie nas interesują to aktualna godzina i prognoza pogody, a jednocześnie jesteśmy fanami minimalizmu, warto sięgnąć po dodatek Currently. Zaoferuje dokładnie tylko tyle: czas i pogodę. W szerokim zakresie można natomiast edytować wygląd, zmieniając kolory zarówno tła, jak i czcionki napisów. Kolory tła mogą również zmieniać się automatycznie w zależności od pory dnia lub temperatury, jednak to wymaga ich wcześniejszego odblokowania systemem mikropłatności.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Plusem jest także obsługa języka polskiego, dzięki czemu nazwy miast, województw oraz dni tygodnia wyświetlane są poprawnie, chociaż pozostaje zagadką, dlaczego zmiana języka nie skutkuje również przetłumaczeniem głównej daty wyświetlanej poniżej zegara.

Chrome Delight

Jeśli otwierając nową kartę chcielibyśmy każdorazowo podziwiać inny krajobraz, w dodatku przedstawiony w formie krótkiego filmu poklatkowego, Chrome Delight jest odpowiednim rozszerzeniem, które to zapewni. Dodatek niemal natychmiastowo ładuje nowe animacje, wypełniając nimi całe tło dopiero co otwartej karty w przeglądarce.

Co ważne, ładne tło nie musi się wiązać z rezygnacją z wygodnych skrótów do ulubionych stron oraz dodatkowych informacji. Korzystając z ustawień, samodzielnie można zdecydować o widoczności prognozy pogody, paska z opcjami i innych elementów.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Osoby, którym nie podoba się wizja filmów poklatkowych, mogą wyłączyć ich autoodtwarzanie, a wówczas w nowych kartach prezentowane będą wyłącznie zdjęcia będące pierwszymi klatkami animacji. Podobnie, jak w wielu innych tego typu rozszerzeniach, również tutaj nietrudno o powtórzenie się tych samych animacji, jeśli szybko po sobie otworzymy kilka kart, jednak w normalnym użytkowaniu nie stanowi to większego kłopotu.

Figure it Out

Osoby zawodowo związane z wieloma oddziałami na świecie lub posiadające rodzinę i przyjaciół na różnych kontynentach zainteresować może Figure it Out – dodatek wyświetlający w nowej karcie atrakcyjny podgląd aktualnych godzin w wybranych miejscowościach (mając oczywiście na uwadze strefy czasowe).[img=scr40][join][img=scr42]Dodawane do listy miejsca automatycznie sortowane są w podglądzie, zaś kolorystyka tła ułatwia interpretację godzin (poranne są najjaśniejsze, zaś nocne – ciemne).

100 Million Books

Jeśli lubimy czytać i nie jest dla nas przeszkodą język angielski, interesujący może okazać się dodatek 100 Million Books, który w nowej karcie przeglądarki każdorazowo proponuje mało znaną, wartą przeczytania książkę. Oprócz autora i tytułu prezentowana jest również często okładka oraz krótki opis lub wybrane fragmenty. Rozszerzenie to opisywaliśmy już wcześniej na naszym portalu, w osobnym artykule.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Tabby Cat

Na koniec Tabby Cat, a więc propozycja dla najmłodszych oraz miłośników kotów. Należy ją traktować czysto rozrywkowo. Każda otwarta karta w Chrome to nowa, animowana postać kota. Każdy zwierzak ma także swoje nietypowe anglojęzyczne imię, a nierzadko również akcesoria lub zabawki, których z czasem powinno przybywać.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Jeśli któryś zwierzak szczególnie nam się spodoba, możemy zrobić mu pamiątkowe zdjęcie (czyli po prostu zrzut ekranu) bezpośrednio z rozszerzenia, korzystając z ikonki w górnym rogu. Z tego dodatku można również z powodzeniem korzystać jak z nietypowego wygaszacza ekranu. Wystarczy ręcznie uruchomić nową kartę, a później tryb pełnoekranowy przeglądarki, aby nasz pozostawiony bez opieki ekran komputera prezentował się ciekawiej niż zwykle.

Przedstawione rozszerzenia do Google Chrome to jedynie niewielka część dodatków, których znacznie więcej znaleźć można samodzielnie w Chrome Web Store. Zachęcamy Czytelników do dzielenia się w komentarzach swoimi doświadczeniami z dodatkami do przeglądarek i przedstawiania innych, wartych uwagi propozycji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)