Mapy Google z wyczekiwaną funkcją. Nawigacja pokaże ograniczenia prędkości – testy już trwają

Strona głównaMapy Google z wyczekiwaną funkcją. Nawigacja pokaże ograniczenia prędkości – testy już trwają
18.01.2019 15:02
Google testuje komunikaty o ograniczeniu prędkości. (depositphotos)
Google testuje komunikaty o ograniczeniu prędkości. (depositphotos)

Mapy Google ze względu na dość dobry algorytm wyznaczania trasy, regularnie aktualizowane dokładne mapy oraz łatwy i darmowy dostęp, stały się dla wielu kierowców podstawową nawigacją. Wysoka popularność nie oznacza, że mamy do czynienia z produktem kompletnym. Wciąż brakuje niektórych podstawowych funkcji, jak chociażby informacji o ograniczeniach prędkości. Niebawem jednak może się to zmienić.

bEDuQWPV

Wybrani użytkownicy Map Google zauważyli, że aplikacja ostrzega ich o fotoradarach. Natomiast teraz, jak zauważa serwis Android Police, Google na szerszą skalę wdraża funkcję informowania o obowiązującej maksymalnej prędkości. W lewym dolnym rogu pojawia grafika przedstawiająca znak ograniczenia. Wyświetlany jest on cały czas i pozwala w każdej chwili sprawdzić, czy jedziemy zgodnie z przepisami.

Mapy Google z informacją o ograniczeniu prędkości. (źródło: androidpolice.com)
Mapy Google z informacją o ograniczeniu prędkości. (źródło: androidpolice.com)

Obecnie funkcja wprowadzona jest dla większej grupy użytkowników na terenie USA. Niestety, w Polsce przyjdzie nam najpewniej trochę poczekać. Widać, że Google stara się sukcesywnie rozszerzać dostępność opisywanej opcji, więc dodanie komunikatów o znakach w Polsce jest wyłącznie tylko kwestią czasu.

bEDuQWPX

Ograniczenia prędkości już teraz w nawigacji na smartfonie

Nie musimy czekać na aktualizację Map Google, aby otrzymać funkcję informowania o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Można już sięgnąć po rozwiązania konkurencji. Komunikat o maksymalnej prędkości na danym odcinku oferuje m.in. nawigacja AutoMapa, która dostępna jest na urządzenia z Androidem i iOS-em. Trzeba jednak mieć na uwadze, że z AutoMapy można korzystać przez 7 dni za darmo. Po upływie okresu demonstracyjnego wymagane jest wykupienie licencji.

Darmową alternatywą, która może zastąpić nie tylko AutoMapę, a także Mapy Google, jest nawigacja HERE Maps. Oferuje ona bowiem informacje o aktualnej prędkości i obowiązującym ograniczeniu. Co więcej, to naprawdę dobra nawigacja z opcją korzystania z map bez połączenia z internetem. Aplikacja dostępna jest Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEDuQWQT