Tryb incognito w Chrome ze zmianą. Użytkownicy się ucieszą

Google Chrome - tryb incognito
Google Chrome - tryb incognito
Źródło zdjęć: © dobreprogramy

23.06.2023 08:20, aktual.: 23.06.2023 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tryb incognito w Google Chrome na urządzenia z systemem Android ma jedną cechę, która może czasem irytować. Użytkownicy nie mogą wykonywać w nim zrzutów ekranu. Na szczęście prawdopodobnie ulegnie to zmianie.

Wykonanie zrzutu ekranu w przeglądarce Google Chrome na system Android, podczas korzystania z trybu incognito, jest w zasadzie niewykonalne. Z jednej strony jest to logiczne - to sposób zabezpieczenia przed przechwyceniem treści, którą przynajmniej w teorii chcemy ukryć przed innymi. Przecież po to stworzony został tryb incognito. Z drugiej zaś - czasem wykorzystujemy go z innych względów i wykonanie zrzutu ekranu może być po prostu przydatne.

Jak podaje serwis techdows.com, prawdopodobnie niedługo zapomnimy o problemach ze zrzutami ekranu w Chrome na Androidzie. W wersji Canary przeglądarki trwają testy funkcji, dzięki której użytkownicy, jeśli tylko zechcą, będą mogli zapomnieć o irytującym komunikacie na temat braku możliwości zapisania zrzutu ekranu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Testowane obecnie jest rozwiązanie, które umożliwi ręczne włączenie możliwości wykonywania zrzutów ekranu w trybie incognito Google Chrome. Do tej pory było to możliwe tylko przez wykorzystanie jednej z flag, która jednak jednocześnie podważała kwestie bezpieczeństwa trybu prywatnego. Po jej zastosowaniu na ekranie ostatnich aplikacji widoczna była treść przeglądania w trybie incognito.

Data wydania nowej funkcji nie jest jeszcze znana. W tej chwili rozwiązanie to jest stosowane w wersji testowej przeglądarki, czyli Google Chrome Canary.

Jeśli nowa funkcja trafi już do przeglądarki Chrome, użytkownicy będą mogli sami decydować o tym, co dla nich ważniejsze - możliwość wygodnego korzystania z aplikacji, czy zapewnienie większego bezpieczeństwa w kontekście niechcianych zrzutów ekranu, wykonywanych bez wiedzy użytkownika.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)