Windows 11 22H2 ma nowy problem. Microsoft wstrzymał aktualizację

Aktualizacja Windowsa 11
Aktualizacja Windowsa 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

05.11.2022 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opcja instalacji Windowsa 11 22H2 została wstrzymana w komputerach, w których może wystąpić nowa, znana od niedawna usterka. Chodzi o problem z synchronizacją dźwięku podczas korzystania z Xbox Game Bar.

O szczegółach sprawy pisze Softpedia zwracając uwagę, że Microsoft szybko dostrzegł błąd i zablokował możliwość aktualizacji w narażonych na problem komputerach. Chodzi o kłopoty z synchronizacją dźwięku z wideo w przypadku korzystania z opcji nagrywania rozgrywki z wykorzystaniem paska Xboksa. Poprawka dla Windowsa 11 jest już w zasadzie przygotowana, ale w finalnej zostanie udostępniona dopiero za jakiś czas.

Właściwy pakiet to KB5018496 i już teraz jest dostępny dla chętnych w Windows Update. Na tę chwilę jest to jednak opcjonalna aktualizacja, co oznacza, że zostanie pobrana dopiero po ręcznym "Sprawdzeniu aktualizacji" dostępnych dla Windowsa 11 22H2. W praktyce na automatyczną instalację przez system będzie można zapewne liczyć dopiero wraz z grudniowym pakietem poprawek bezpieczeństwa.

Windows 11 22H2 to nietypowa aktualizacja Jedenastki. Z jednej strony była długo i szumnie zapowiadana od miesięcy, z drugiej - sama w sobie nie zmieniła w systemie wiele. Dodatkowe funkcje są bowiem dodawane dopiero w kolejnych pakietach zwanych aktualizacjami Moments. Niedawno na tej zasadzie do Windowsa 11 22H2 trafiły między innymi karty w Eksploratorze plików.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)