Windows 11: aktualizacja KB5027231 powoduje problemy

Aktualizacja Windows 11
Aktualizacja Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

16.06.2023 14:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 po instalacji aktualizacji KB5027231 może powodować problemy z działaniem przeglądarki Google Chrome. Okazuje się, że usterka dotyczy tylko wybranych użytkowników - musi bowiem zachodzić dodatkowy warunek.

Instalacja czerwcowych aktualizacji dla Windowsa 11 22H2 może prowadzić do problemów związanych z działaniem Google Chrome w komputerach, w których zainstalowano oprogramowanie Malwarebytes - zwraca uwagę Bleeping Computer. Problem opisany jest szeroko także na forum Malwarebytes, gdzie dowiadujemy się, że w komputerach dotkniętych usterką przeglądarka Chrome po prostu nie potrafi się "w pełni" włączyć, bowiem jest blokowana przez moduł zabezpieczeń Malwarebytes.

Użytkownicy oprogramowania zabezpieczającego, którzy chcą dalej korzystać z Chrome'a do czasu oficjalnego rozwiązania problemu mają tylko jedno rozwiązanie - mogą usunąć przeglądarkę z listy chronionych aplikacji. By to zrobić, należy odwiedzić ustawienia Malwarebytes, przejść do karty zabezpieczeń, a następnie wyłączyć Google Chrome na liście aplikacji objętych ochroną przed exploitami.

Google Chrome na liście chronionych aplikacji w Malwarebytes
Google Chrome na liście chronionych aplikacji w Malwarebytes© Bleeping Computer

Rzecz jasna należy mieć na uwadze, że to obejście, które nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa. Malwarebytes radzi zresztą wyraźnie, by docelowo włączyć ponownie ochronę Chrome'a w aplikacji, kiedy problem zostanie już rozwiązany. Zespół Malwarebytes potwierdził, że trwa analiza usterki, a rozwiązanie pojawi się niebawem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)