Windows 11 Moment 4 już jest. Co przyniosła najnowsza aktualizacja systemu?

Windows 11 Moment 4 zmienia system w wielu aspektach.
Windows 11 Moment 4 zmienia system w wielu aspektach.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski

26.09.2023 12:28, aktual.: 26.09.2023 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11 Moment 4 to jesienna aktualizacja popularnego systemu operacyjnego. Jeśli jeszcze jej nie zainstalowaliście i zastanawiacie się, co nowego wprowadza, zapraszamy do lektury. Pojawiło się tu kilka ciekawych smaczków.

Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego Windows 11 ma kilka nazw. Spotkacie ją pod kryptonimami "Windows 11 Fall Update" lub "Windows 11 Moment 4". Zdradzamy, co kryje się pod tym tajemniczym szyfrem.

Windows 11 Moment 4 (Windows 11 23H2) to jesienna aktualizacja systemu Microsoftu, która weszła w życie z dniem 26 września 2023 r. Zawiera ona kilka kluczowych zmian, które mogą przypaść do gustu wielu użytkownikom. To, co według nas jest jedną najbardziej interesujących funkcji, to "Copilot" (póki co dostępny tylko w niektórych krajach). To sztuczna inteligencja, która wraz z Bingiem ma pomagać użytkownikom w wielu kwestiach – od odpowiedzi na pytania po realizację prostych zadań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co nowego w Windows 11 Moment 4?

Moment 4 przynosi też nowe wersje aplikacji. Zobaczymy nowego Outlooka do obsługi poczty elektronicznej, jak też nowego Painta z funkcjami AI. Zmieni się również aplikacja Zdjęcia, która od teraz pozwoli rozmyć tło, zaś Wycinanie jeszcze lepiej wykona zrzut ekranu (w tym częściowy). Jeśli korzystacie z Notatnika, to nastawcie się, że będzie tam ostatnio realizowana przez was sesja i nie wyczyści się automatycznie bez zapisu. Ważną zmianą jest nowa wersja aplikacji Windows Backup (Kopia zapasowa), która od teraz pozwoli przenieść dane i ustawienia ze starego urządzenia na nowe.

Pozostałymi uaktualnieniami w Windows 11 Moment 4 są:

  • przeprojektowany Eksplorator z nowym widokiem Galerii
  • pasek startu, który pozwoli wyłączyć łączenie różnych plików jednej aplikacji w stosy
  • wsparcie plików .rar (lecz nie tak rozbudowane jak w leciwym programie WinRAR)
  • aktualizacja natywnego Firewalla
  • poprawione ułatwienia dostępu z nowymi głosami Narratora
  • wsparcie gamingowego oświetlenia RGB

Jak zainstalować Windows 11 Moment 4?

Windows 11 Moment 4 nie zainstaluje się automatycznie. To zostanie zaimplementowane dopiero 10 października. Od 26 września 2023 r. możecie jednak nakazać instalację aktualizacji ręcznie. Przede wszystkim upewnijcie się, że macie na komputerze system w wersji Windows 11 2022 Update (22H2).

Po to, by zainstalować Windows 11 Moment 4, musicie otworzyć ustawienia, a później sprawdzić dostępne aktualizacje w odpowiedniej zakładce. Dopiero wtedy pojawi się przed waszymi oczami nowa wersja Windowsa. W ten sposób będziecie mogli cieszyć się nowymi funkcjami ponad 2 tygodnie przed ich obowiązkowym wprowadzeniem.

Marcin Watemborski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (217)
Zobacz także