Windows 11: problemy z logowaniem są tymczasowe

Windows 11 - jedna z nowych tapet
Windows 11 - jedna z nowych tapet
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek

09.09.2022 07:42, aktual.: 09.09.2022 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Logowanie do Windowsa 11 z wykorzystaniem dopiero co utworzonych kont mogło być ostatnio problematyczne. Chodzi o usterkę, którą wykryto w opcjonalnej aktualizacji KB5016691. Jak wynika z najnowszych informacji - błąd został już tymczasowo rozwiązany przez Microsoft.

O szczegółach sprawy pisze MSPoweruser. Na stronach pomocy technicznej do Windowsa 11 pojawił się zaktualizowany opis, w którym uwzględnia się zgłaszane przez użytkowników problemy z logowaniem. Usterka dotyczy komputerów, w których zainstalowano pakiet KB5016691 wydany jako opcjonalny jeszcze w sierpniu. Użytkownicy, którzy utworzyli świeże konta w systemie, nie mogli zalogować się do Windowsa 11 - ale tylko po wylogowaniu lub pierwszym restarcie.

Chociaż taki błąd można w ostateczności samemu "omijać na bieżąco", Microsoft na szczęście rozwiązał go już odgórnie, wykorzystując mechanizm Known Issue Rollback. Wadliwa aktualizacja zostanie automatycznie wycofana z tych komputerów z Windowsem 11, gdzie występuje błąd. Może to potrwać do 24 godzin od uruchomienia procesu, więc różni użytkownicy mogą zauważyć poprawę w innym momencie.

W kontekście Windowsa 11 warto pamiętać o nadchodzącej wielkimi krokami aktualizacji do wydania 22H2. System zostanie nieznacznie odświeżony wizualnie i zyska kilka nowych funkcji, choć niektóre pojawią się w nim dopiero w kolejnych, mniejszych aktualizacjach nazywanych wewnętrznie "Moment". To nowe podejście Microsoftu, które z technicznego punktu widzenia może pomóc pozbyć się problemu fragmentacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)