Windows 11: problemy z logowaniem są tymczasowe

Windows 11: problemy z logowaniem są tymczasowe09.09.2022 07:42
Windows 11 - jedna z nowych tapet
Windows 11 - jedna z nowych tapet
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Logowanie do Windowsa 11 z wykorzystaniem dopiero co utworzonych kont mogło być ostatnio problematyczne. Chodzi o usterkę, którą wykryto w opcjonalnej aktualizacji KB5016691. Jak wynika z najnowszych informacji - błąd został już tymczasowo rozwiązany przez Microsoft.

O szczegółach sprawy pisze MSPoweruser. Na stronach pomocy technicznej do Windowsa 11 pojawił się zaktualizowany opis, w którym uwzględnia się zgłaszane przez użytkowników problemy z logowaniem. Usterka dotyczy komputerów, w których zainstalowano pakiet KB5016691 wydany jako opcjonalny jeszcze w sierpniu. Użytkownicy, którzy utworzyli świeże konta w systemie, nie mogli zalogować się do Windowsa 11 - ale tylko po wylogowaniu lub pierwszym restarcie.

Chociaż taki błąd można w ostateczności samemu "omijać na bieżąco", Microsoft na szczęście rozwiązał go już odgórnie, wykorzystując mechanizm Known Issue Rollback. Wadliwa aktualizacja zostanie automatycznie wycofana z tych komputerów z Windowsem 11, gdzie występuje błąd. Może to potrwać do 24 godzin od uruchomienia procesu, więc różni użytkownicy mogą zauważyć poprawę w innym momencie.

W kontekście Windowsa 11 warto pamiętać o nadchodzącej wielkimi krokami aktualizacji do wydania 22H2. System zostanie nieznacznie odświeżony wizualnie i zyska kilka nowych funkcji, choć niektóre pojawią się w nim dopiero w kolejnych, mniejszych aktualizacjach nazywanych wewnętrznie "Moment". To nowe podejście Microsoftu, które z technicznego punktu widzenia może pomóc pozbyć się problemu fragmentacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)