YouTube otworzy "sklep z kanałami". Będzie sprzedawać subskrypcje

YouTube uruchomi sklep
YouTube uruchomi sklep
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto

14.08.2022 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google szykuje się do otwarcia sklepu w ramach YouTube. Prace nad projektem trwają już od wielu miesięcy, a w ofercie mają pojawić się subskrypcje do serwisów streamingowych.

Dziennikarze serwisu Wall Street Journal donoszą, że YouTube ma zamiar uruchomić sklep online, w którym oferowane będą subskrypcje do popularnych serwisów streamingowych. Google ma prowadzić rozmowy z przedstawicielami platform na temat ich obecności w sklepie i warunków współpracy.

"Sklep z kanałami" - bo tak bywa nazywany, może wystartować już jesienią 2022 roku. YouTube pracuje nad projektem od ponad półtora roku. Czas pracy nad tego typu funkcją wydaje się być bardzo długi. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy sklep będzie oferować coś więcej, niż możliwość wykupienia subskrypcji w popularnych serwisach i oglądania treści w odtwarzaczu YouTube.

Zdaniem dziennikarzy WSJ platformy streamingowe widzą szansę we współpracy z YouTube dzięki temu, że serwis ma ogromne zasięgi na całym świecie. Ponadto YouTube już teraz wyświetla reklamy poszczególnych platform, więc możliwe byłoby szybkie przejście z wyświetlanej reklamy do sklepu, gdzie można by wykupić usługę.

Cały projekt może być korzystny dla wszystkich stron. Google będzie mógł zarobić na prowizji od wykupionych subskrypcji i oglądanych w serwisie treści, platformy streamingowe zwiększą swój zasięg, co prawdopodobnie przełoży się na wzrost liczby subskrybentów, a użytkownicy będą mogli korzystać z jednego odtwarzacza, który cechuje się wysoką niezawodnością. Podobnie jak serwery wykorzystywane przez YouTube.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)