Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

No i kolejne pół roku blogowania minęło jak jeden dzień

@Shaki81No i kolejne pół roku blogowania minęło jak jeden dzień31.08.2013 01:31

Wydaje mi się niedawno podsumowywałem 2 lata blogowania na DP, a tu już kolejne pół roku minęło. Zapraszam więc na podsumowanie kolejnego półrocza moich wypocin

Wywiady

Seria ta cieszy się nieprzemijającą popularnością i wśród czytelników bloga zawsze znajdzie się ktoś kto z niecierpliwością czeka na kolejny wywiad. Pól roku temu zastanawiałem się, czy ten temat aby się nie przejadł, ale wasze komentarze przekonały mnie, że jednak interesują nas ciekawostki na temat bloggerów. W ostatnim półroczu pojawiło się 6 wywiadów, a osoby, które tym razem zostały zaproszone do rozmowy to Skandyn, gowain, Zbigniew2003, macminik, Over, bachus. Niedawno pojawił się wywiad specjalny, bo nie z jedną osobą a z grupą osób czyli lożą szyderców. A, że specjalny to nie na początku miesiąca jak zwykle. Oczywiście kolejne wywiady będą pojawiały co miesiąc, a kto będzie w kolejnym półroczu? To już zależy od Was drodzy czytelnicy. Przy okazji wywiadów pozwoliłem sobie na mały żarcik (1 kwietnia), gdzie okazało się, że moje blogi zniknęły z dobrychprogramów.

Nudziarz

Może nie aż taki nudziarz, bo seria "Specjalista ds. spraw teleinformatycznych" cieszy się nie mniejsza popularnością jak wywiady. Na szczęście pomysł z zakończeniem serii upadł i specjalista ma się jak najlepiej. Tak więc na początek kolejnego półrocza blogowania pozwoliłem sobie na małe podsumowanie mojej dotychczasowej pracy w szpitalu. W kolejnym tygodniu pochwaliłem się komputerami jakie otrzymałem z wrocławskiego sądu. Co tam było? Powyższy wpis opisuje to dość dokładnie. Kolejny miesiąc i zaś chwalenie się:). Tym razem pochwaliłem się nowym komputerem jaki udało mi się wyprosić dla mnie od szefostwa szpitala. Następny wpis to próba przeniesienia okablowania i skrzynki telekomunikacyjnej, co okazało się nie tak prostym pomysłem jak mi się wydawało na początku... Piąty wpis to takie trochę dywagacje o wszystkim i o niczym. Poznawałem pracę szpitala od środka i nie pracowałem, a chciałem aby seria miała swój naturalny ciąg. Ostatni wpis to powrót do pracy po chorobowym i próby naprawienia bałaganu jaki powstał podczas mojej nieobecności w pracy, a roboty przy tym było co niemiara.

Przy okazji w końcu powstał spis treści całej serii (jako osobny wpis), o który byłem kilka razy poproszony.

I cała masa innych bzdetów.

Oczywiście oprócz tych dwóch serii była cała masa innych tekstów dotyczących IT. tak wiec zaczynając od początku tego roku na dobry dokonałem małej konfrontacji mojego wpisu z przed dwóch lat gdzie porównywałem zapowiedzi Windowsa 8 do realnych implementacji funkcji Windowsa 8. Laptopy produkowanie w obecnych czasach to niestety nie to samo co sprzęt z przed kilku lat. Pokusiłem się wiec o opisanie kilku problemów z laptopami jakie dość często doskwierają naszym sprzętom. Miałem też krótki romans z Apple, który nie przerodził się w miłość, ale pozostawił ślad w moim sercu. Również LTE dostało ode mnie kilka słów, ale ich oddźwięk było zgoła inny jak w przypadku Apple. W między czasie trafił mi się laptop z hasłem założonym na BIOS i trzeba było jakoś to hasło usunąć. Po większych poszukiwaniach powstał ten wpis, w którym pozbierałem wcześniejsze doświadczenia i rzeczy, które udało mi się wyszperać w necie na temat odzyskiwania hasła BIOS'u. Kolejne trzy wpisy to krótkie recenzje sprzętu jaki wpadł w moje ręce. Na początek zrecenzowałem tani dekoder DVB-T, a później powstały dwa (pierwszy i drugi wpis) o tablecie Samsunga. Przeglądając Internet natrafiłem na filmik testujący wytrzymałość dwóch topowych smartfonów, pokusiłem się o krótki wpis na ten temat. Kolejny temat to moja mała przygoda z komunikatorem Skype. Jakiś czas później pojechałem do Wrocławia na konferencję DevCon i trochę się zawiodłem. Na koniec ponarzekałem na użytkowników dobrychprogramów i trochę mi się oberwało. Kończąc to podsumowanie powinienem jeszcze wspomnieć o dwóch wpisach na temat urządzeń mobilnych a mianowicie pierwszy o próbach (zakończonych zresztą sukcesem) wgrania nowego ROM'u do dwóch niskobudżetowych tabletów. Ostatni wpis to przegląd darmowych aplikacji do delikatnej modyfikacji Androida i przyspieszeniu jego działania. Na koniec pokusiłem się również o moje podsumowanie tegorocznego HotZlotu, który odbył się w Kliczkowie.

Dzięki

No i kilka suchych liczb na koniec:

  • Ilość wpisów – 30
  • Ilość komentarzy (ogółem) – 905
  • Średnia ilość komentarzy dla wpisów – 30
  • Ilość wyświetleń (ogółem) – 69053
  • Średnia ilość wyświetleń dla wpisów – 2301
  • Jeden z wpisów miał ponad 4000 wyświetleń - nieźle :)
  • Na 30 opublikowane wpisy 26 pojawiło się na stronie głównej.

Na koniec dziękuje wszystkim, którzy czytają i komentują moje wpisy. Mam nadzieje, że w dalszym ciągu będzie czytać moje wpisy, bo nic tak nie motywuje jak komentarze, zarówno te pochlebne jak i te krytykujące mój tok myślenia.

Pozdrawiam i zapraszam na kolejne wpisy :).

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Hobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)