Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kiepska pogoda, którą widzimy często za oknem, ma zgodnie z zapowiedziami synoptyków odejść w niepamięć. Natura szykuje prezent dla uczniów i studentów - słoneczny i ciepły lipiec. Jeżeli macie jeszcze niezaplanowany urlop i wolne dni do wykorzystania, czas najwyższy odwiedzić kadrową ;-) Tymczasem zobaczmy, co ciekawego przyniosły nam blogi dobrychprogramów.

Zacznijmy od zagadnień sprzętowych - rzutu okiem na telefon z Androidem z dolnej półki cenowej - model Samsung Galaxy Core Prime LTE. Warto wiedzieć, na co możemy liczyć, kupując nowy smartfon za około 500 zł. Telefon taki (jak każdy inny) możemy połączyć bezprzewodowo z odpowiednim głośnikiem - za przykład niech posłuży Sony BSP10. Możemy też wyposażyć swoją słuchawkę w... zestaw obiektywów. Przeczytajcie także o niedrogim tablecie Lark Ultimate 7i Win z systemem Windows 8.1 i dronie z kamerą, który można mieć już za około 200 zł. Z zagadnień sprzętowych znalazł się jeszcze test pendriva Hama z końcówkami USB i microUSB za 30 zł i streamer muzyczny UyeSee SoundMate WM201

Czas na zagadnienia softwarowe - środowisko programistyczne w chmurze, oprogramowanie open source w edukacji i w instytucjach oraz historia polskiej dystrybucji Linuksa - Aurox Linux. Przeczytajcie także o wydaniu kolejnej wersji specyfikacji ECMAScript - języka programowania, którego implementacją jest między innymi popularny JavaScript. Fani systemu Windows na pewno zainteresują się kolejną, testową kompilacją "dziesiątki", która wprowadza pewne zmiany do menu Start, interfejsu i kilku innych elementów systemu. Wśród wpisów znajdziecie także duży, solidny przewodnik po przeglądarce internetowej Firefox, omówienie mechanizmu blokującego możliwość obrabiania banknotów w aplikacjach graficznych oraz omówienie środowiska programistycznego LabVIEW. Znajdzie się także coś dla miłośników klikania - zręcznościowa gra osu! i ciekawe podsumowanie dotyczące obecności gier na platformie Linux.

Na koniec polecamy kolejną odsłonę cyklu Pani Krysia z księgowości, nostalgiczny wpis o magii analogu i dwa wpisy motoryzacyjne - o platformie HistoriaPojazdu.gov.pl i fotoradarach. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
s