Anonymous po polsku: "Robimy to za darmo"

Anonymous po polsku: "Robimy to za darmo"

Anonymous opublikowali wpis w języku polskim
Anonymous opublikowali wpis w języku polskim
Źródło zdjęć: © Pexels, Twitter, dobreprogramy
Oskar Ziomek
01.03.2022 14:13, aktualizacja: 01.03.2022 15:01

Grupa Anonymous odpowiedzialna za szereg cyberataków, które paraliżują rosyjskie media, strony, kolej, dostawy gazu czy wojsko, opublikowała na Twitterze post w języku polskim. Anonymous informują, że jeden z wpisów na ich temat to dezinformacja.

Anonymous piszą na Twitterze o atakach, które są ich dziełem, ale co do jednego tematu podkreślają, że jest fake newsem. W sieci pojawiły się bowiem domniemania o rzekomej groźbie Anonymous o kolejnym planowanym cyberataku i opróżnieniu kont bankowych Rosjan 3 marca, jeśli do tego czasu nie zakończy się konflikt.

Choć można zakładać, że Anonymous mogą być technicznie do tego zdolni, grupa wyraźnie podkreśla, że to, co robi, robi za darmo i nie będzie w ten sposób atakować obywateli. Co więcej, wpis, w którym te doniesienia są dementowane, został napisany w języku polskim.

Na oficjalnym profilu Anonymous na Twitterze jest więc dostępny krótki komunikat, który jest zrozumiały dla każdego w Polsce. "Jeśli ktoś zamierza ukraść twoje pieniądze - będą to ci sami komisarze, którzy zawsze je kradną - nie Anonimowi" - brzmi fragment krótkiego wpisu, który został opublikowany 1 marca.

Grupa Anonymous od początku działań rosyjskich na terenie Ukrainy prowadzi wirtualną wojnę poprzez cyberataki na szereg usług. Po stronie rosyjskiej pojawiły się już w efekcie wycieki danych, problemy z dostawami gazu czy antypropagandowe informacje na stronie agencji TASS. Z czasem działania zostały także przekierowane na Białoruś. Tutaj Anonymous zdążyli już zablokować działanie kilku największych w kraju banków.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie