Anonymous po polsku: "Robimy to za darmo"

Anonymous opublikowali wpis w języku polskim
Anonymous opublikowali wpis w języku polskim
Źródło zdjęć: © Pexels, Twitter, dobreprogramy
Oskar Ziomek

01.03.2022 14:13, aktual.: 01.03.2022 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa Anonymous odpowiedzialna za szereg cyberataków, które paraliżują rosyjskie media, strony, kolej, dostawy gazu czy wojsko, opublikowała na Twitterze post w języku polskim. Anonymous informują, że jeden z wpisów na ich temat to dezinformacja.

Anonymous piszą na Twitterze o atakach, które są ich dziełem, ale co do jednego tematu podkreślają, że jest fake newsem. W sieci pojawiły się bowiem domniemania o rzekomej groźbie Anonymous o kolejnym planowanym cyberataku i opróżnieniu kont bankowych Rosjan 3 marca, jeśli do tego czasu nie zakończy się konflikt.

Choć można zakładać, że Anonymous mogą być technicznie do tego zdolni, grupa wyraźnie podkreśla, że to, co robi, robi za darmo i nie będzie w ten sposób atakować obywateli. Co więcej, wpis, w którym te doniesienia są dementowane, został napisany w języku polskim.

Na oficjalnym profilu Anonymous na Twitterze jest więc dostępny krótki komunikat, który jest zrozumiały dla każdego w Polsce. "Jeśli ktoś zamierza ukraść twoje pieniądze - będą to ci sami komisarze, którzy zawsze je kradną - nie Anonimowi" - brzmi fragment krótkiego wpisu, który został opublikowany 1 marca.

Grupa Anonymous od początku działań rosyjskich na terenie Ukrainy prowadzi wirtualną wojnę poprzez cyberataki na szereg usług. Po stronie rosyjskiej pojawiły się już w efekcie wycieki danych, problemy z dostawami gazu czy antypropagandowe informacje na stronie agencji TASS. Z czasem działania zostały także przekierowane na Białoruś. Tutaj Anonymous zdążyli już zablokować działanie kilku największych w kraju banków.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie