Czytelnicy blogują – przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
03.05.2016 17:18
Obraz

Dziś ostatni dzień długiego weekendu i jutro znów wracamy do szarej rzeczywistości. Póki mamy jeszcze trochę wolnego, przyjrzyjmy się tekstom, które nasi użytkownicy opublikowali na swoich blogach.

Zaczynamy nietypowo, od wirtualnej rozrywki. Już jesienią będziemy mogli zagrać w Sword Art Online: Hollow Realization. Jest to japońskie RPG, które po wzbogaceniu o angielskie napisy zostanie udostępnione graczom z całego świata. To nie koniec dobrych informacji o typowo japońskich tytułach – z wpisu KeraVX dowiadujemy się, że studio CyberConnect2 otwiera nowy oddział w Kanadzie. Osoby lubiące politykę mogą zapoznać się z grą Demokracja 3, która niedawno w pełni spolonizowana trafiła na nasz rynek. Wymagający gracze potrzebują dobrego sprzętu. Jeżeli przykładowo potrzebujecie słuchawek, zapoznajcie się z recenzją kosztujących 700 zł Logitech G633 Artemis Spectrum

Obraz

Osoby lubiące eksperymenty na pewno zainteresują się relacją ze stawiania serwera Samba na Raspberry Pi i opisem zadań, z jakimi musi mierzyć się administrator w typowej firmie. Polecamy Waszej uwadze także kolejną część cyklu cyryllo poświęconej budowie własnej wycinarki CNC i poradnik dotyczący wymiany digitizera w laptopie. Profesjonaliści mogą zapoznać się także z systemem monitorowania sieci Zabbix i felietonem siw poświęconym szukaniu pracy w zawodzie informatyka. A jeżeli już jesteście informatykami, koniecznie przeczytajcie garść kawałów poświęconych tej branży ;-)

Obraz

Czas na wieści ze świata Internetu i usług – Microsoft zmniejsza darmową przestrzeń swojej chmury SkyDrive. Gdyby ktoś potrzebował motywacji do większej aktywności fizycznej, może zapoznać się z inną usługą giganta z Redmond: Microsoft Health. Hejterzy pewnie powiedzą, że nasi rodzice nie potrzebowali inteligentnych opasek i usług, by aktywnie spędzać czas. Nasze pokolenie dostało w prezencie od losu tablety (Asus VivoTab Note 8) i telefony komórkowe, (i dzwonki do nich) do których później dołączyły smartfony. Obecnie możemy korzystać także z takich dobrodziejstw jak PayPal, komunikatory internetowe (część niestety jest już wygaszana) czy przyjazne użytkownikowi systemy Linux.

Obraz

Na koniec odsyłamy Was do historycznych i najnowszych informacji o Apple, informacji o portalowej aplikacji na Windows 10 i wieści z programistycznego frontu robót. A jeżeli zadajecie sobie pytanie, czy tablet z Windows zastąpi Wam laptopa, to zajrzyjcie do wpisu użytkownika AlbatrosZippa. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)