Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski

04.10.2015 20:09, aktual.: 08.10.2015 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz

Za oknem zaczyna się prawdziwa jesień - chłodno, mokro i raczej nieprzyjemnie. Jako, że mamy już październik, możemy spodziewać się w ciągu kilku tygodni ataku świątecznych ekspozycji w sklepach. By nie myśleć o czekającym nas zalewie czekoladowych mikołajów, zajrzyjmy na blogi dobrychprogramów i zobaczmy, co ciekawego działo się w publikacjach naszych użytkowników.

Interesujących wpisów w ostatnim tygodniu nie brakowało - już w sobotę, 26 września mogliśmy przeczytać czwartą odsłonę poradnika modelowania 3D w aplikacji Blender. Dzień później blogerzy donieśli nam, że w związku z premierą SteamOS Valve prosi twórców gier by nie używali DirectX 12. Niewtajemniczonym przypominamy, że SteamOS jest opartym na Linuksie rozwiązaniem umożliwiającym producentom tworzenie konsol do gier bazujących na typowo pecetowych częściach. Tego samego dnia Berion opublikował wpis o Eximius OS, macminik zrecenzował klawiaturę bluetooth wyglądającą jak kopia ZX Spectrum, wojtekadams opisał kolejny Android Box - Rikomagic MK68 - zaś mtos umieścił świetny artykuł o filmie dokumentalnym Thank You for Playing poświęconym kultowym polskim magazynom o grach komputerowych. 28 września użytkownik wielkipiec opublikował subiektywną ocenę usług chmurowych oferowanych przez wielkie korporacje. Dużo ciekawszy był kolejny dzień, kiedy to na bloga trafił poradnik oferujący rozwiązanie problemów z niezamykającym się Windows 10. Mogliśmy też przeczytać o klastrze obliczeniowym z Raspberry Pi i zapoznać się z felietonem o postępie technologicznym.

klaster Raspberry Pi
klaster Raspberry Pi

30 września (środa) była dniem publikacji uzupełnienia do testu przeglądarek WWW. Oberwało się też platformie komunikacyjnej Gadu-Gadu zaś Farkas opublikował garść porad dla początkujących użytkowników Ubuntu. Kolejne dwa dni – 1 i 2 października – to kolejna część poradnika modelowania 3D w aplikacji Blender i małe co nieco dla osób, które chciałyby ograniczyć szpiegowskie zapędy Windows 10 do absolutnego minimum. Zapraszamy do lektury!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)