Netflix chce wyświetlać reklamy. Google pomoże je przygotować

Netflix chce wyświetlać reklamy. Google pomoże je przygotować

Netflix
Netflix
Źródło zdjęć: © GETTY | 2022 Photothek, Thomas Trutschel
Oskar Ziomek
23.06.2022 12:54, aktualizacja: 24.06.2022 11:59

Netflix przygotowuje się do wprowadzenia tańszego abonamentu obejmującego wyświetlanie reklam, choć oficjalnie jeszcze tego nie potwierdzono. W jego wdrożeniu ma pomóc między innymi Google i trudno się temu dziwić - doświadczenie na rynku reklam w sieci ma ogromne.

Netflix jeszcze w tym roku może zaskoczyć klientów nowym abonamentem, który będzie tańszy od wszystkich dotychczasowych, ale jednoznaczny z wyświetlaniem reklam. Pomysł pojawił się po raz pierwszy ponad miesiąc temu i wszystko wskazuje na to, że Netflix dąży do jego realizacji. Jak podaje The Wall Street Journal, w utworzeniu abonamentu z obsługą reklam ma pomóc Google oraz Comcast.

Tańszy abonament Netfliksa ma być sposobem na utrzymanie widzów w dłuższej perspektywie. Podsumowując ostatnie miesiące, Netflix po raz pierwszy od lat odnotował spadek (i to znaczny) liczby subskrybentów, na co mogła się przełożyć m.in. atrakcyjność oferty konkurencji. Niedawno w Polsce pojawiły się serwisy VOD HBO Max oraz Disney+ i obydwie te platformy dają dostęp do swoich treści w wyraźnie niższych cenach. Do tego dochodzi pełna jakość bez konieczności dopłat do wyższych planów.

Netflix szuka dodatkowego zarobku na wiele sposobów. Oficjalnie niepotwierdzony pomysł na tani abonament z reklamami to tylko jeden z nich. Od niedawna testowane są również dopłaty do abonamentu za możliwość podzielenia się kontem z mieszkańcami innych gospodarstw domowych.

Chodzi o walkę z niezgodnym z regulaminem, acz powszechnym procederem dzielenia się jednym abonamentem z rodziną i znajomymi. Co ciekawe, na rynkach gdzie takie rozwiązanie jest testowane, użytkownicy są zaskoczeni, że ich "nielegalnie" współdzielone konta są dezaktywowane.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)