Soundbary Sony. Ciekawe modele do muzyki i filmów

Soundbary Sony. Ciekawe modele do muzyki i filmów09.08.2022 13:05
Soundbar Sony
Soundbar Sony
Źródło zdjęć: © Sony

Soundbarów marki Sony jest całkiem sporo, więc rzućmy okiem na parę ciekawych modeli. Dobry soundbar nie zastąpi drogiego kina domowego, ale na pewno poprawi wrażenia płynące z seansów.

Soundbar Sony HT-G700

W cenie około 1500 zł nabywca otrzyma schludnie wyglądającą listwę ze zintegrowanymi głośnikami. Sony HT-G700 ma moc całkowitą na poziomie 400 W. Wymiary soundbara to 980 mm x 64 mm x 108 mm, a waga to 3,5 kg. Natomiast wymiary dołączonego subwoofera to 192 mm x 387 mm x 406 mm oraz waga 7,5 kg.

Soundbar Sony HT-G700
Źródło zdjęć: © Sony
Soundbar Sony HT-G700

Soundbar Sony HT-G700 oferuje wielokanałowy dźwięk 3.1 z Dolby Atmos i DTS: X. Nabywca sprzętu ma do swojej dyspozycji trzy kanały, dzięki którym może cieszyć się równomiernym rozprowadzaniem dźwięku. Oczywiście nie zabrakło również jednego niskotonowego głośnika. Subwoofer umożliwia korzystanie z dobrze zrealizowanych najniższych częstotliwości, co będzie miało spore znaczenie m.in. w trakcie oglądania filmów akcji.

Warto nadmienić, że producent chętnie wspomina o technologii Sony Vertical Surround Engine, która ma sprawiać, że trzy przednie głośniki oraz system przetwarzania sygnału spowodują wrażenie dźwięku przestrzennego, który zdaje się dobiegać ze wszystkich stron. Właśnie dlatego można spotkać się z marketingowym zapisem, że Soundbar Sony HT-G700 3.1 potrafi imitować dźwięk zbliżony do 7.1.2. Można jednak powiedzieć, że jest to swego rodzaju sztuczka, a nie prawdziwy system 7.1.2.

Soundbar Sony HT-A7000

Niektórych może zainteresować model z wyższej półki cenowej. Soundbar Sony HT-A7000 ma cenę z okolic 6000 zł. Jest to sprzęt o mocy całkowitej na poziomie 500 W. HT-A7000 to 7.1.2-kanałowy soundbar Dolby Atmos, DTS: X. Producent zapewnia o możliwości uzyskiwania dobrego dźwięku przestrzennego m.in. dzięki głośnikom skierowanym ku górze, co ma pozwalać na uzyskanie efektu 3D. Innymi słowy, fale dźwiękowe wysyłane w kierunku sufitu mają się odbijać i sprawiać wrażenie, że odgłosy docierają do użytkownika z góry (pomimo tego, że źródło dźwięku tak naprawdę jest przed nim). Podobnie jest w przypadku odbijania dźwięku od ścian bocznych.

Na wzmiankę zasługuje również fakt, że soundbar HT-A7000 ma zintegrowany podwójny subwoofer, co pozwala uzyskać głęboki, satysfakcjonujący bass. Ponadto jeśli ktoś będzie tym zainteresowany, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokupić kolejny subwoofer, który dopełni niskie tony. Można się także zdecydować na dodatkowe bezprzewodowe tylne głośniki Sony i uzyskać jeszcze pełniejszy efekt. Krótko mówiąc, HT-A7000 jest propozycją godną rozważenia.

Soundbar Sony HT-SF150

Nie każdy chce wydawać duże kwoty na soundbary, więc Sony HT-SF150 może się okazać interesującą opcją. Taki dwukanałowy sprzęt przełoży się na lepsze doznania niż miałoby to miejsce w przypadku samych głośników fabrycznie wbudowanych do telewizora. Sprawdzi się podczas oglądania filmów czy na przykład koncertów.

Soundbar Sony HT-SF150
Źródło zdjęć: © Sony
Soundbar Sony HT-SF150

Moc całkowita wynosi 120 W, wymiary belki to 88 mm x 900 mm x 64 mm, a waga znajduje się na poziomie 2,5 kg. Dla wygody użytkownika jest łączność bezprzewodowa Bluetooth. Kompaktowa konstrukcja daje możliwość łatwego zaoszczędzenia miejsca, co dla wielu osób ma spore znaczenie. Cena Sony HT-SF150 znajduje się w okolicach 450 zł.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)