WhatsApp wprowadzi zmianę. Zauważysz, gdy wyślesz link

WhatsApp rozwija kolejną funkcję
WhatsApp rozwija kolejną funkcję
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

21.03.2023 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp jest stale rozwijany, czego najlepszym przykładem jest testowe wydanie dla użytkowników korzystających z iPhone'ów. Twórcy komunikatora wdrożyli tu kilka poprawek, przy okazji poprawiając podgląd ładowania linków wysyłanych w wiadomościach na WhatsAppie.

WhatsApp na iOS-a w wersji beta został zaktualizowany do wersji 23.6.0.71 - donosi WABetaInfo i zwraca uwagę na nowości, które da się przy tej okazji zauważyć. Pomijając kilka drobniejszych poprawek, kluczowa zmiana to odświeżenie interfejsu wyświetlanego podczas próby wysłania do kogoś hiperłącza. Po wklejeniu linku w pole wiadomości, WhatsApp zasygnalizuje animacją próbę wczytania podglądu strony, co wcześniej nie było w żaden sposób komunikowane.

Dotychczas WhatsApp nie sygnalizował w żaden sposób, czy podgląd strony zostanie wczytany, a użytkownik mógł być tym niejako zaskoczony dopiero w trakcie wysyłania wiadomości. Prosta animacja w jednoznaczny sposób wskaże, czy automat podjął już próbę wczytania podglądu i czy w konwersacji pojawi się atrakcyjny podgląd strony czy jedynie prosty link, ponieważ wczytywanie z jakichś przyczyn się nie udało.

Poprawione ładowanie podglądu linków w WhatsAppie
Poprawione ładowanie podglądu linków w WhatsAppie© WABetaInfo

WABetaInfo zwraca uwagę, że animacja podglądu linków w WhatsAppie jest na tę chwilę widoczna tylko dla wybranych testerów komunikatora korzystających z wersji Beta. Już teraz mówi się jednak o rozszerzeniu dostępności w kolejnych urządzeniach. Można więc zakładać, że to ostatnia faza testów i funkcja lada moment trafi także do regularnych użytkowników WhatsAppa, którzy używają stabilnego wydania komunikatora.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)