Blog (85)
Komentarze (755)
Recenzje (0)

Podsumowania miesiąca na blogu DP - marzec 2019

@PREZESKICPodsumowania miesiąca na blogu DP - marzec 201929.06.2019 16:23

Witam Was serdecznie po bardzo długiej przerwie w kolejnym wpisie podsumowującym miesiąc na blogu DP. Jako, że ostatni tekst tego typu dotyczył lutego 2019 to dzisiaj zajmiemy się marcem. W najbliższych tygodniach planuje sukcesywnie nadrabiać kolejne miesiące tak, żeby niedługo znowu być na bieżąco. Na wstępie chciałbym wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Jak zapewne część z Was zauważyła poprzednie wpisy podsumowujące nosiły tytułu Zasada Pareta na blogu DP, postanowiłem jednak uprosić formę moich podsumowań i nie sprawdzać już przy każdej możliwej okazji, czy zasada ta została spełniana. Dlatego też zmieniłem tytuł. A teraz nie przedłużając już czas podsumować co działo się w marcu na naszym blogu.

Jak zawsze na początek ogólna tabela z danymi liczbowymi:

678656

W marcu na stronie głównej bloga DP pojawiło się 39 nowych wpisów, napisanych przez 22 różnych autorów. Co daje nam średnio 1,77 tekstu na osobę. Na stronie głównej pojawiało się średnio 1,26 nowego wpisu dziennie, co jest wynikiem nieco gorszym niż w styczniu i lutym, gdzie było to odpowiednio 1,48 oraz 1,36. Jako najbardziej płodnych blogerów chciałbym wyróżnić @Sirck oraz @luqass, którzy podobnie jak ja napisali po 4 teksty. Wyróżnienie należy się również blogerom @AntyHaker oraz @wojtekadams, którzy opublikowali po 3 wpisy. Teraz sprawdźmy jeszcze jak dane dotyczące liczby wpisów prezentują się na wykresach:

678658
678659

Możemy teraz przejść do analizy liczby komentarzy. Tabela z danymi posortowana według niej prezentuje się następująco:

678661

W tym miejscu szczególne gratulację należą się użytkownikom @luqass oraz @Apostoł, których teksty zgromadziły w sumie odpowiednio 303 oraz 283 komentarze. Na podium załapał się jeszcze @Andrzej Tarnowski, pod którego wpisem pojawiło się 191 komentarzy. Moim zdaniem to właśnie liczba komentarzy jest idealnym miernikiem zaangażowania czytelników w dany tekst. Im ich więcej tym u większej ilości osób wywołał on jakąś reakcję. Teraz zobaczmy jeszcze jak prezentują się te dane na wykresach:

678663

Na wykresie pierścieniowym doskonale widać, jak duże znaczenie dla liczby komentarzy na blogu DP miały wpisy trzech wspomnianych przeze mnie wcześniej autorów:

678665

Na zakończenie zobaczmy jeszcze tabelę posortowaną według średniej liczby komentarzy pod jednym wpisem danego blogera:

678667

Jak widać w tym zestawieniu pozytywnie wyróżniają się użytkownicy @Andrzej Tarnowski (191 komentarzy pod jednym wpisem), @Apostoł (średnio 142 komentarze pod wpisem) oraz @dragon321 (135 komentarzy pod jednym wpisem). Przykład tych użytkowników jasno pokazuje, ze nie trzeba pisać wielu tekstów, żeby wywołać naprawdę ogromną dyskusję. Teraz zobaczmy jeszcze jak te dane prezentują się w formie graficznej:

678669

I tym sposobem dotarliśmy do końca mojego dzisiejszego wpisu. Dodam jeszcze, że plik programu Excel z danymi wykorzystanymi do stworzenia tego podsumowania oraz wszystkimi wykresami dostępny jest tu.

Na zakończenie jak zawsze dziękuję Wam za uwagę oraz proszę o Wasze komentarze. Zachęcam Was także do zapoznania się z pozostałymi odcinkami serii Podsumowanie miesiąca na blogu DP oraz ze spisem treści całego mojego bloga.

InternetHobby
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)