Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blog flesz (11-17.01.15)

Witam w kolejnym wydania podsumowania blogów DP z ostatniego tygodnia. Blogerzy "wyprodukowali" kilka wpisów więcej niż ostatnio, niestety nie wszystkie dostały się się na główną bloga. Ale nic straconego - przed Wami nowy tydzień i wystarczy się troszeczkę bardziej przyłożyć do swojej twórczości, a na pewno zostaniecie docenieni. Na głównej stronie portalu pojawia się ostatnio coraz mniej blogów, ale mam nadzieję, że szybko się to zmieni - bo pracujecie już nad tymi bestsellerami.

Moim zdaniem

Ostatnio obserwujemy przypływ nowych blogerów - to jest świetna wiadomość. Jednak można zauważyć szybkie zniechęcanie się autorów, po tym jak otrzymują sowitą krytykę. Wydaje mi się, że każdy bloger dostał kiedyś mocne słowa w komentarzach i tylko ich to zmotywowało do dalszej pracy, a teraz zbierają plony swoich publikacji. Dlatego nie ma się co przejmować (znaczy się tak bardzo) i doskonalić warsztat - samo nic nigdy nie przychodzi i wymaga długiej drogi do osiągnięcia sukcesu. Wszystkim początkującym polecam krótki wpis (jarodebombel)Do nowych blogerów.... A o czym tu pisać, zapytacie - nie ma konkretnej reguły, ale powiem Wam z doświadczenia (choć Ameryki nie odkryłem), że najlepsze historie pisze samo życie - blogerów oczywiście ;-)

Co polecam

Polecam wpis poświęcony małemu testowi adapterów PLC, czyli takich kart sieciowych, które jako medium do przesyłania danych, wykorzystują sieć elektryczną w naszych domach. Rozwiązanie dość ciekawe, bo nie musimy prowadzić oddzielnej sieci przewodów, a tylko korzystamy z już istniejącej, którą mamy w ścianach. Jak to wszystko funkcjonuje i czy deklarowane prędkości są z gwiazdkami, tego dowiemy się z lektury. [januszek]Dla druta nie ma alternatywy! O transferach danych i marketingowej pap...

Kolejny wpis, który uważam za interesujący, to wspomnienie 8 bitowej rozrywki pod postacią konsolek znanych nam jako Pegasus, choć producent tej maszynki nie był jej wynalazcą, a tylko "kopierem". W każdym razie chodzi tutaj o świetną rozrywkę, na której wychowało się wielu z nas. Koniecznie trzeba sobie to przypomnieć - ja od razu "zmarnowałem" z 45 min na "Tankach" i nie żałuję! (doniu45)Pegasus, NES, Famicom — cud z Japoni

Ostatnia publikacja jaka wpadła mi w oko, to rozważania na temat mentalności użytkowników Windows, w kontekście migracji na Linuksa. Wiele jest narzekań, że Linuks nie wygląda i nie działa dokładnie tak jak okienka. Ale tak właśnie ma być, bo to jest przecież zupełnie inny system, który wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń. (Jusko)Migracja na Linuksa — odmienność częstą wymówką niepowodze...

A teraz, jak zwykle w tym miejscu wpisu, zapraszam do najnowszego wideo podsumowania blogów:

 1. Playstation 3 – moje przemyślenia po zakupie
 2. Vokoscreen – nagrywanie pulpitu na Linuksie
 3. Stary wiarus i może – HP EliteBook 8530p
 4. Atari część V – projekt Collen i Candy
 5. Zwiększanie produktywności i nie tylko – przydatne programy codzienneg...
 6. Obraz z iPada bądź iPhone'a na komputerze, bezprzewodowo
 7. O tym, jak mnie naszła ochota na instalację Arch Linuxa
 8. Dla druta nie ma alternatywy! O transferach danych i marketingowej pap...
 9. Pegasus, NES, Famicom — cud z Japoni
 10. DIY — stacja meteo
 11. Ewolucja kafelków w Windows Phone, czyli historia ekranu startowe...
 12. Tuning ONEPLUS ONE — ładowanie indukcyjne
 13. Legenda nie umiera nigdy — HTC HD2 otrzymał Lollipopa
 14. Subiektywnie i obiektywnie o przeglądarkach internetowych
 15. Ignorantia legis non excusat (aktualizacja)
 16. Tani i dobry smartfon z DualSim, czyli Huawei Honor 3C
 17. Przyszłość iMaca w ciekawej wizji
 18. Błyskawiczne przesyłanie plików — od bluetooth do...?
 19. Gry komputerowe uznane jako (e)sport akademicki... a uczelnie nawet ro...
 20. Przegląd popularnych dystrybucji GNU/Linux — część 1 LXDE
 21. Ciąg dalszy zabawy w Kodi (XBMC) — cz.2 poradnika
 22. 6 powodów dla których warto mieć pada do PC
 23. M# jednak nie powstanie
 24. Migracja na Linuksa — odmienność częstą wymówką niepowodzeń
 

internet inne

Komentarze

0 nowych
kaisuj   11 #1 18.01.2015 18:40

Zdaję sobie sprawę z tego, że przygotowanie przeglądu wideo zajmuję masę czasu oraz, że lubisz to robić i bynajmniej nie zamierzam Cię zniechęcać. Chciałbym jednakże podkreślić, iż mimo wszystko bardziej lubię i cenię sobie w Twoich podsumowaniach tych kilka słów wstępu od Ciebie. Choć polecane przez Ciebie wpisy czasem mnie nie interesują, a Twoja ogólna opinia jest subiektywna, to właśnie ta część podsumowania, Twoje uwagi (jak kiedyś o braku optymalizacji obrazków) i spostrzeżenia są dla mnie najwartościowszą częścią każdego z Twoich podsumowań. Mam nadzieję, że się nie wycofasz z tych kilku słów wprowadzających, a może nawet czasem pokusisz się o nawet szerszą formę, przybliżając nam przykładowo jakieś bardziej zawzięte czy ciekawe dyskusję. Czasem może być tak, że dyskusja pod wpisem jest ciekawsza od samego wpisu, a opierając się o same tytułu, odrzucimy wpis, uznając go za mało ciekawy. To tylko taka mała podpowiedź, gdybyś czuł potrzebę rozwijania formy podsumowania. Jako aktywny bloger, zawsze wyczekuję Twojego podsumowania i nie raz już przeczytałem czyjś wpis właśnie na podstawie podsumowania, wcześniej go pomijając.

bravo   19 #2 18.01.2015 19:02

@kaisuj: Dzięki za Twoją opinię! Właśnie na takie komentarze czekam najbardziej pod tą serią (mam nadzieję, że nie obraziłem autorów innych komentarzy, które również są dla mnie cenne). Konkretna, rzeczowa krytyka. Jak już nie raz pisałem, mój Blog flesz jest eksperymentem, czyli przyglądam się jak jest odbierana taka forma podsumowania (czy właściwie zestawienia). Niewykluczone, że za jakiś czas moje podsumowanie przekształci się (czy może ewoluuje) bardziej w kierunku formy "artykułu" niż "filmu". Jak na razie obserwuję i zbieram wszystkie uwagi. Przeanalizuję wszystkie za i przeciw oraz postaram się wyciągnąć wnioski.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #3 18.01.2015 20:15

Ja wiem, ze jestem nudny w komentarzach pod twoimi podsumowaniami, ale świetna robota jak zwykle.

Dla mnie to chyba wyjątkowe podsumowanie - pierwszy raz nie zostałem w nim ujęty:)

MaXDemage   19 #4 18.01.2015 20:24

To ja również będę nudny, ale naprawdę dobra roboty i przyznaje ze smutkiem, że przyzwyczaiłem się już do tych podsumowań i bardzo bardzo chętnie je przeglądam aby sprawdzić czy czegoś fajnego nie przegapiłem. Obyś nam nie zniknął bravo ;D

bravo   19 #5 18.01.2015 21:00

@Shaki81: "Dla mnie to chyba wyjątkowe podsumowanie - pierwszy raz nie zostałem w nim ujęty:)" - no wiesz, musi być jakaś motywacja - taka terapia wstrząsowa ;-)

@MaXDemage: Jak tylko sił starczy :-) Powiem szczerze, że zabiera mi to sporo czasu...

Szeryfuniu   11 #6 18.01.2015 21:01

Popieram słowa @kaisuj.
Zmontowanie materiału zajmuje czas, a Ty zawsze zdążasz:-).
Ja osobiście już wpisałem sobie w stały punkt niedzieli, Twoje podsumowanie i wiele wpisów czytam właśnie dzięki Twoim poleceniom.
Dobra robota. :)
@bravo: " Niewykluczone, że za jakiś czas moje podsumowanie przekształci się (czy może ewoluuje) bardziej w kierunku formy "artykułu" niż "filmu"."
Nie no, właśnie ten film jest porządany! Jest w formie flesza i jest git!
:-)

Autor edytował komentarz.
kaisuj   11 #7 18.01.2015 21:34

@Szeryfuniu: Heh, wszystkim nie dogodzisz... :) Swoją drogą to ostatnio nie widziałem Twoich komenatrzy, czyżbyś pracował nad nowym wpisem o Mincie? :)

A tak na marginesie, to mam takie głupie pytanie: jak w komentarzu odnieść się do więcej niż jednej osoby tak, by nick tej osoby był aktywny jako łącze i ta osoba otrzymała powiadomienie o odpowiedzi? Ilekrość piszę @nick: to nick jest tylko zwykłym tekstem. @bravo
Hmm, teraz jak pisałem to mi okienko z podpowiedzią wyskoczyło. To jakaś nowość, bo wcześniej tego nie miałem?

Autor edytował komentarz.
bravo   19 #8 18.01.2015 21:43

@kaisuj: Ja robię to tak, że każdą odpowiedź daję pod podwójnym enterem i wtedy prawie zawsze po @ pojawia się to pole z aktywnym nickiem do "osadzenia". Chociaż czasami są jakieś zawirowania, to jest najpewniejszy sposób.

Szeryfuniu   11 #9 18.01.2015 22:00

@kaisuj: Nie. Pracuję teraz w pracy na zwiększonych obrotach, bo dużo podatników w kasy fiskalne wchodzi od 1 marca i mam w związku z tym dużo pracy, wiec mniej na sklecenie czegoś:)
Może sklecę coś o kasach;-)
Co do minta, to Twój wpis w dużej mierze zaspokoił rynek;-) Ale nie wykluczone.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #10 18.01.2015 22:22

@bravo: Świetna robota jak zawsze ;)

Christool   6 #11 20.01.2015 16:56

@bravo No cóż, dobra robota! Podziwiam, że masz ochotę na każdorazowe składanie tego filmiku ;) Dobrze, że powstaje wpis, w którym oceniasz inne blogi i motywujesz do dalszej twórczości - potęguje to poczucie dpowskiej wspólnoty :) Pozdrawiam!

bravo   19 #12 20.01.2015 23:53

@DjLeo: Mógłbyś choć raz napisać coś krytycznego - obiecuje, że nie skasuje swoich wpisów :-)

@Christool: Wiem, że ten "projekt" szału nie robi i może ktoś sobie pomyśli: "co on, nie ma nic innego do roboty, tylko jakieś durne i żenujące filmiki tutaj wstawia...", ale taki sobie obmyśliłem plan i go realizuję. Można rzec: BO TAK ;-)
Taki już ze mnie dziwak. Dokąd mnie to zaprowadzi - jeszcze nie wiem. Wiem już natomiast jedno - nie warto zamykać się przed światem i obawiać się krytyki - trzeba żyć i zbierać kolejne punkty doświadczenia. Nic nie zyskamy jak nic nie będziemy robili.

konkluzja:
Dlatego zachęcam do aktywności, bo to pozwala poznać samego siebie, możliwe, że pomaga spełnić swoje marzenia, a może i nabrać pewności siebie... W każdym razie nie warto się bardzo stresować niepowodzeniami, tylko wyciągać wnioski i tworzyć nowe, leprze "rzeczy".

Na koniec warto sobie powtórzyć: "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi!"

Pozdrawiam!!!
~no i znowu siedzę do późna i klepię prze pół godziny komentarz, poprawiając co chwilę szyk zdania, bo po 3 krotnym przeczytaniu stwierdzam, że można by napisać lepiej... ahh

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #13 21.01.2015 00:18

@bravo: Monotematyczny jestem, wiem :( Następnym razem wytknę Ci wszystkie błędy :)