Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
08.01.2012 18:18, aktualizacja: 08.01.2012 20:31

Wirtualizacja, Linux w szkole, rozwój telefonów komórkowych czy piractwo w świecie gier komputerowych - to niektóre z tematów jakie zainteresowały naszych autorów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nasz cotygodniowy przegląd blogów zaczynamy od nietuzinkowego, publikowanego w częściach tekstu użytkownika kraju. Autor zdecydował się w ramach eksperymentu zmigrować swój domowy komputer z używanego od lat Linuksa na Windows. Eksperyment o tyle ciekawy, że użytkownik systemami spod znaku Pingwina zajmuje się zawodowo i to jego główne źródło utrzymania. (część 1, część 2, część 3) Pozostając w tematyce Linuksa polecamy tekst Oxygen font - dopełnienie KDE? poświęcony tematyce domyślnej czcionki w KDE oraz felieton użytkownika lucas__, w którym autor wyjaśnia dlaczego Ubuntu jest wbrew pozorom niewiele znaczącą dystrybucją. Warta uwagi jest także publikacja Linux w szkole... opisująca perypetie jednego z uczniów, który chce wprowadzić do szkolnej pracowni informatycznej system Linux.

Telefony komórkowe to ostatnio jedno z ulubionych zagadnień naszych blogerów. Wśród tekstów o tej tematyce szczególnie ciekawie prezentuje felieton Quo vadis telefonie komórkowy? opisujący w zwięzły, subiektywny sposób najnowszą historię komunikacji mobilnej. Wart uwagi jest także tekst użytkownika VictorX traktujący o fragmentacji Androida oraz wpis autorstwa lukasamd, z którego dowiemy się, jakie smartfony są obecnie warte uwagi. Osoby lubiące bardziej klasyczne recenzje telefonów powinny natomiast zapoznać się z publikacją HTC 7 Mozart vs LG Swift 7 - Runda pierwsza, w której Pangrys porównuje te dwa bazujące na Windows Phone urządzenia.

Nasze blogi to oczywiście nie tylko telefony i Linux. Z ciekawszych tekstów obejmujących bardzo szeroką tematykę polecamy wpis użytkownika patryk9200, z którego dowiemy się, jak na komputerze z kilkoma systemami operacyjnymi uruchomić jeden z nich w drugim, za pośrednictwem maszyny wirtualnej. Fanów wirtualnej rozrywki zainteresować może także zestawienie najbardziej piraconych gier w 2011 roku autorstwa TomisH, zaś osobom interesującym się tematyką patentów do gustu przypadnie subiektywny, lecz ciekawy wpis przemo_li A po nas to nawet potop!. Godny polecenia jest także wpis użytkownika djfoxer Mega statystyki - dobreprogramy w liczbach (2011 r.). Jest to bardzo ciekawy zbiór danych statystycznych na temat naszego portalu, takich jak choćby średnia ilość komentarzy do wpisu czy czasowy rozkład aktywności użytkowników — chylimy czoła przed autorem, który zadał sobie sporo trudu, by dane te wyciągnąć :-) Na koniec warto zapoznać się się z publikacją Kilka słów o zasilaczach - dlaczego nie warto oszczędzać? oraz felietonem Druedain o sensie istnienia kosza (na pliki) ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)