Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
29.05.2016 19:57
Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
350177777749747649

Kolejny ciepły tydzień za nami, końca dobiega także majowy długi weekend. Duża ilość czasu wolnego zaowocowała wysypem ciekawych wpisów na naszych blogach. O czym pisali użytkownicy portalu dobreprogramy?

Na początek proponujemy świetny artykuł o stworzonym przez Apple komputerze Macintosh LC z początku lat 90-tych. W tym okresie na PC-tach królował DOS i Windows 3.1. Dziś komputery osobiste okupuje Windows 7 oraz XP. Drugi z wymienionych systemów, choć debiutował w 2001 roku dalej jest bardzo popularny, szczególnie w firmach i instytucjach. Nie należy zapominać o serwerowej linii Okienek, którego jednym z wcieleń był Windows Server 2008 R2. Oczywiście konkurencyjny Linux też ma swoje wady, o czym przekonał się natch testując Ubuntu i Magnum 44 dopieszczając swojego Pingwina na laptopie ThinkPad W530.

350177777749944257

Przejdźmy do telefonów komórkowych. Na początek informacja o promocyjnej ofercie na ciekawy, 5-calowy Vernee Thor i recenzja smartfona Xperia Z3 Dual po 18 miesiącach intensywnego użytkowania. Warto także rzucić okiem na nowinki, jakie Microsoft ma zamiar wprowadzić do mobilnego Windows 10. Dzięki uniwersalnej platformie, możemy w nich uruchomić aplikacje takie jak DePesza. Warto pamiętać, że niezależnie z jakich rozwiązań korzystamy, warto dla własnego bezpieczeństwa usunąć z urządzenia historię. Ze smartfonami współpracuje coraz więcej urządzeń – jednym z nich jest mobilny skaner kolorów CUBE.

350177777750075329

Na koniec warto poczytać, jak zacząć zarabiać na grach, jak przebiegają praktyki w ramach Erasmusa dla uczniów technikum i zapoznać się z kolejną odsłoną cyklu Gadżety z... rób to sam. Polecamy Wam także ciekawy tekst o kolorowych ekranach E-ink i bezpiecznym przeglądaniu Internetu z wykorzystaniem rozwiązania Cryptorouter. Zwolennikom ergonomicznych klawiatur polecamy zaś Microsoft Sculpt Comfort. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)