Najlepsza nawigacja na telefon – ranking dobrychprogramów

Strona głównaNajlepsza nawigacja na telefon – ranking dobrychprogramów
20.08.2020 07:47
Najlepsza nawigacja na telefon – ranking dobrychprogramów
Najlepsza nawigacja na telefon – ranking dobrychprogramów
Janusz Koliński
Janusz Koliński
bDZvEpbG

Wielu z nas zadaje sobie pytanie - jaka jest najlepsza nawigacja na telefon? Z dostępnych na rynku aplikacji wiele jest intuicyjnych programów do nawigowania w terenie, najczęściej różniących się wyglądem, ale i zaimplementowanymi funkcjami. Ciężko jest znaleźć złoty środek między idealnym wyglądem a rozbudowanymi opcjami, w szczególności, gdy każdy z użytkowników ma inne upodobania.

bDZvEpaZ

W związku z tym iż najczęściej sięgamy za telefon, mobilne nawigacje w naszych smartfonach stały się dobrem koniecznym. Zawsze mamy je przy sobie, są łatwe do aktualizowania a w razie niezadowolenia z jednej, możemy szybko pobrać kolejną. To zdecydowanie najwygodniejsza opcja w porównaniu z urządzeniami, które wciąż trzeba będzie pilnować, gdy uzyskają nową aktualizację.

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się zagadnieniem najlepszej nawigacji na telefon, a raczej najlepszym wyborze między wieloma. Nie ma aplikacji idealnej, więc każda z nich będzie mieć swoje dobre, jak i złe strony. Wspólną ich cechą będzie jednak fakt, iż są wykorzystywane przez znaczącą większość użytkowników.

Google Mapy

Mapy Google to autorska i chyba najbardziej rozpoznawalna aplikacja lokalizacyjna giganta z Mountain View. Oprócz spełniania funkcji mapy, Google zaimplementowało w swoim programie, mocno rozbudowaną nawigację. Ta opiera się o system satelitów i wspaniale odwzorowaną mapę świata. Do dyspozycji użytkownika oddano wiele środków transportu, możliwość planowania własnej trasy lub skorzystania z gotowych propozycji, biorąc pod uwagę szybkość pokonania trasy, jej długość oraz możliwe utrudnienia.

350316049172156711

Aplikacja pozwala na bezproblemowe dostanie się w każde możliwe miejsce na mapie uwzględniając drogi, ścieżki rowerowe czy trasy spacerowe. Oprogramowanie jest nader intuicyjne, a twórcy dbają o częste aktualizacje i stałe rozwijanie swojego darmowego produktu.

bDZvEpbb

Waze

Nawigacja samochodowa, która jest bardzo prężnie rozwijana przez społeczność użytkowników. Do jej działania nie potrzebujemy zakładać żadnego konta współdzielonego, skupiając się na samym działaniu aplikacji. Głównym założeniem programu jest ukazanie jak najlepszej drogi dojazdowej do punktu docelowego, biorąc pod uwagę różne czynniki występujące na drodze, takie jak remonty czy nagłe utrudnienia.

350316049172418855

Twórcy dzięki stałej pomocy użytkowników są w stanie stale nadzorować i uaktualniać bazę POI o informacje o kontrolach i nagłych zmianach ruchu.

bDZvEpbh

Yanosik

Kolejny po Waze przykład aplikacji, w której nie potrzebujemy osobnego konta do korzystania. Yanosik jest bardzo intuicyjną nawigacją na telefon, z rozbudowaną funkcją informowania o zdarzeniach drogowych. Pozwala ona powiadomić innych użytkowników drogi o nagłych zdarzeniach losowych, wypadkach, patrolach policji czy wystawieniu fotoradaru. Po zaktualizowaniu bazy przez użytkowników, każde zbliżanie się do zgłoszonego miejsca, informuje kierowcę sygnałem dźwiękowym.

350316049172680999

Z racji tego, iż aplikacja jest darmowa, nie mogło obyć się bez przestrzeni reklamowej. Ta pojawia się na wąskim pasku, co może być niestety utrapieniem dla drogowych estetów.

bDZvEpbi

HERE maps

Mapy HERE są darmową nawigacją stworzoną przez firmę Nokia, rozwijaną po dziś dzień. Aplikacja ta pozwala na korzystanie ze wskazówek drogowych bez konieczności stałego połączenia internetowego. Wszechstronność programu pozwala nam na zarządzanie transportu pieszego, samochodowego, ale również transportu publicznego.

350316049172943143

Oprogramowanie informuje uczestnika ruchu o pokonanym dystansie, planowanym czasie dotarcia do punktu docelowego oraz o możliwych opóźnieniach wynikających ze zdarzeń drogowych. W trakcie nawigowania możemy zdefiniować dodatkowe opcje dotarcia do celu.

bDZvEpbj

Navitel Navigator

Ostatnią aplikacją jest Navitel Navigator - rozbudowana nawigacja samochodowa z możliwością korzystania w trybie offline. Tym razem mamy do czynienia z płatną subskrypcją i czasowym dostępem darmowym do przedstawionej treści. Ta stabilna i wydajna aplikacja bardzo szybko informuje o utrudnieniach na drodze, radarach czy nagłych korkach, dzięki stale rozwijającej się bazie punktów POI. Również i funkcje społecznościowe mocno przyczyniają się do tego stanu rzeczy.

350316049173205287

Aplikacja jednak wciąż ma problemy z dość niejasnym interfejsem. Dla nowego użytkownika może on wydawać się nieco skomplikowany i mało intuicyjny, lecz po dłuższej przygodzie z programem, powinniśmy się go szybko nauczyć.

bDZvEpbk

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bDZvEpbX