Najlepsza nawigacja na telefon – zobacz, jaką aplikację wybrać

Najlepsza nawigacja na telefon – zobacz, jaką aplikację wybrać

Szukamy najlepszej nawigacji GPS do smartfonu z Androidem
Szukamy najlepszej nawigacji GPS do smartfonu z Androidem
Źródło zdjęć: © Pexels
Janusz Koliński
20.08.2020 07:47

Jaka jest najlepsza nawigacja na telefon? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo wiele zależy od preferencji konkretnego kierowcy. Można jednak wskazać kilka propozycji, by każdy miał ułatwiony wybór. W tym zestawieniu skupimy się na nawigacjach na Androida.

Najlepsza nawigacja to dla wielu bez wątpienia taka aplikacja, która jest darmowa i działa bezbłędnie. Z uwagi na duży wybór, producenci muszą się postarać o uwagę użytkownika, bo w razie jakichkolwiek problemów wystarczy zainstalować inny program. To zdecydowanie najwygodniejsza opcja w porównaniu z odrębnymi nawigacjami, które zwykle należy aktualizować we własnym zakresie.

Google Mapy

Mapy Google to autorska i chyba najbardziej rozpoznawalna nawigacja w samrtfonach z Andoidem. Co najważniejsze, Mapy Google to darmowa nawigacja, w tym przypadku ze szczegółową mapą świata, którą można wyświetlać na kilka sposobów.

W Mapach Gogole do dyspozycji użytkownika oddano wiele środków transportu, możliwość planowania własnej trasy lub skorzystania z gotowych propozycji, biorąc pod uwagę szybkość pokonania trasy, jej długość oraz możliwe utrudnienia.

Aplikacja pozwala na bezproblemowe dostanie się w każde możliwe miejsce na mapie uwzględniając drogi, ścieżki rowerowe czy trasy spacerowe. Oprogramowanie jest intuicyjne, a twórcy dbają o częste aktualizacje i stałe rozwijanie swojego darmowego produktu. Atutem jest oczywiście także świetna współpraca z systemem Android Auto.

Waze

Waze to nawigacja samochodowa, która jest bardzo prężnie rozwijana przez społeczność samych kierowców. Głównym założeniem Waze jest ukazanie jak najlepszej drogi dojazdowej do punktu docelowego, biorąc pod uwagę różne czynniki występujące na drodze, takie jak remonty czy nagłe utrudnienia.

Twórcy, dzięki stałej pomocy użytkowników są w stanie stale nadzorować i uaktualniać bazę POI o informacje o kontrolach i nagłych zmianach ruchu. Kierowcy zyskują tym samym darmowe ostrzeżenia o kontrolach policji czy niebezpieczeństwach na trasie.

Yanosik

Yanosik to darmowa nawigacja na telefon, której główną zaletą jest rozbudowana funkcja wzajemnego informowania się kierowców o zdarzeniach drogowych. Pozwala ona powiadomić innych użytkowników drogi o zdarzeniach losowych, wypadkach, patrolach policji czy wystawieniu fotoradaru.

Po zaktualizowaniu bazy przez użytkowników Waze, każde zbliżanie się do zgłoszonego miejsca, informuje kierowcę ostrzegawczym sygnałem dźwiękowym.

Z racji tego, iż aplikacja jest darmowa, nie mogło obyć się bez przestrzeni reklamowej. Ta pojawia się na wąskim pasku, co może być niestety utrapieniem dla drogowych estetów.

HERE WeGo

Mapy HERE WeGo to darmowa nawigacja na Androida stworzona przez firmę Nokia. Aplikacja pozwala na korzystanie ze wskazówek drogowych bez konieczności stałego połączenia internetowego. Wszechstronność programu pozwala na zarządzanie transportem pieszym, samochodowym, ale również publicznym.

HERE WeGo informuje uczestnika ruchu o pokonanym dystansie, planowanym czasie dotarcia do punktu docelowego oraz o możliwych opóźnieniach wynikających ze zdarzeń drogowych. W trakcie nawigowania możemy zdefiniować dodatkowe opcje dotarcia do celu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)