Santander Bank Polska opublikował ważny komunikat

Santander Bank Polska opublikował komunikat bezpieczeństwa
Santander Bank Polska opublikował komunikat bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

27.06.2024 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Santander Bank Polska opublikował cenne porady, które powinni sobie przyswoić wszyscy planujący wakacje. Bankowcy przypominają bowiem o nieuczciwych praktykach, w wyniku których do sieci trafiają fałszywe, atrakcyjne cenowo oferty związane z wypoczynkiem. Lepiej ich unikać.

Santander Bank Polska apeluje do klientów, by uważali chcąc skorzystać z atrakcyjnego ogłoszenia wakacyjnego, które znajdą w internecie. W praktyce jest to garść porad, z której może skorzystać każdy, niezależnie od tego, w jakim banku ma konto. W sieci, a zwłaszcza w mediach społecznościowych, można bowiem często trafić na fałszywe oferty w atrakcyjnych cenach i tym samym stracić szansę na udany wypoczynek, a dodatkowo stracić pieniądze i zyskać niepotrzebną dawkę stresu.

Santander przypomina więc cztery kluczowe zasady, których przestrzeganie powinno pomóc uniknąć problemów. Najważniejsze jest, aby:

  1. Zachować ostrożność podczas przeglądania ofert - zwłaszcza tych, które wydają się nienaturalnie atrakcyjne cenowo,
  2. Weryfikować ogłoszenia w sieci i wszelkie dane kontaktowe,
  3. Unikać ofert, w przypadku których jedyną metodą płatności jest zapłata z góry,
  4. Skontaktować się z hotelem w przypadku otrzymania wiadomości z prośbą o ponowną zapłatę za nocleg - najpewniej jest spreparowana.

Podejrzliwie należy również traktować wszelkie oferty odsprzedaży biletów na różne wydarzenia. Często pojawiają się bowiem przypadki fałszywych ofert, w przypadku których można wyłącznie stracić pieniądze. Niedawno policja przytaczała taki przykład po zatrzymaniu mężczyzny, który przyjmował przelewy od kupujących na fałszywe dane, w rzeczywistości nie posiadając deklarowanych biletów do odsprzedaży. Oszukał w ten sposób kilkadziesiąt osób na kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypominamy również, że okres wakacji to nie tylko okazja dla przestępców, którzy próbują "złapać" swoje ofiary na fałszywe ogłoszenia publikowane w sieci. Oszuści nie zwalniają tempa w realizacji swoich innych kampanii phishingowych, czego idealnym przykładem jest świeży przykład naszej czytelniczki, która otrzymała niedawno wiadomość RCS wzywającą do podania adresu dostawy paczki - mimo, że to schemat ataku typowy dla okresu przedświątecznego w grudniu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)