ASUS Fonepad Note kolejnym konkurentem Galaxy Note II

ASUS Fonepad Note kolejnym konkurentem Galaxy Note II

Marcin Wilk
03.06.2013 14:52

Na trwających obecnie targach Computex 2013 Asus pokazał Fonepada Note, który, jak łatwo się domyśleć, ma stanąć do boju z Samsungiem Galaxy Note II (bądź oczekiwanego Note III). Połączenie telefonu z tabletem, choć dość kontrowersyjne, dla wielu jest kompromisem i pozwala zachować możliwości dwóch urządzeń w jednym. Widać pomysły Asusa na łączenie telefonu z notebookiem, czy też łączenie tabletów z klawiaturami nie wystarczyło producentowi, tym samym rozszerza swoją ofertę otwierających się na nowych klientów.

Obraz

Fonepad Note to przede wszystkim smartfon z ogromnym, 6-calowym ekranem Super IPS+ wyświetlających rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Wykorzystano w nim dwurdzeniowy układ Intela (Atom Z2560) taktowany częstotliwością 1,6 GHz, który w obliczeniach będzie wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Z informacji, które pojawiły się na Computex wiadomo jeszcze, że Fonepad Note będzie posiadał 8-megapikselowy aparat oraz 1,2-megapikselową kamerkę z przodu obudowy. Oprócz kamerki przód będzie zagospodarowany przez dwa głośniki stereo, które na podobieństwo HTC One znajdą miejsce nad i pod ekranem.

Oczywiście, jak na urządzenie z „Note” w nazwie przystało, Asus swój sprzęt wyposażył w rysik chowany w obudowie. Oprócz wygody i precyzji, jakie zapewnia akcesorium, można się spodziewać odpowiednio przystosowanych pod nie aplikacji — prawdopodobnie do notatek, może także do rysowania.

O dostępności i cenie jeszcze nic nie wiadomo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)