Blog flesz (10-16.11.14)


Zapraszam do kolejnego, szybkiego podsumowania blogów z ostatniego tygodnia (10-16.11.2014). Tym razem pojawiło się więcej wpisów i jednocześnie więcej zostało opublikowanych na głównej stronie blogów. Chociaż wydaje mi się, że stać nas na więcej i lepiej. Z drugiej strony dbajmy o wysoki poziom publikacji, aby odwiedzający chętniej sięgali do lektury. Może przekonamy nowych, aby wstąpił w nasze szeregi. Na stronie głównej portalu zostało wyróżnionych tyle samo wpisów co dwa tygodnie temu.

Poniżej kilka informacji dotyczących blogów, zebranych w postaci infografiki. Jest to jeszcze świeży pomysł, który będzie (mam nadzieję) przechodził stopniową ewolucję i rozwinie się bardziej. Jeszcze tym razem nie zobaczycie zmian, w porównaniu do poprzedniej odsłony, ale za tydzień - miejmy nadzieję pojawi się coś nowego.

Zanim przejdziemy do projekcji najnowszego Blog flesz-a, kilka ogłoszeń parafialnych. Dotychczas publikacja wideo-posumowania odbywała się w poniedziałek. Jednak wydaje mi się, że jest to trochę za późno i powinno to nastąpić dzień wcześniej. Między innymi, gdy wpis pojawi się w podsumowaniu blogów "Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów" - jest on trochę "przeterminowany". Dlatego też następny odcinek ukaże się w niedzielę 23 listopada, czyli będą tam wpisy opublikowane do soboty włącznie. Chyba zgodzicie się, że tak będzie lepiej.

W najnowszym fleszu wprowadziłem drobne zmiany, które pomogą w identyfikacji autora wpisu, mam nadzieję że przypadnie wam to do gustu. Jeszcze jedna drobna zmiana, trochę osobista. Jak dotąd mój profil nie zawierał avatara - postanowiłem to zmienić i opublikować moją "okropną" gębę :-)

Poniżej spis polecanych blogów:


 1. Moje potyczki z Netią w oparach absurdu — dogrywka
 2. Moodle w wersji 2.8
 3. Specjalista ds. teleinformatycznych — podsumowanie miesiąca praktyki c...
 4. Dwa miesiące w innym świecie
 5. Jak aktywować zaproszenie do Google Inbox nie posiadając Androida lub ...
 6. Przegląd odtwarzaczy audio na Linuksie
 7. Wspomnień czar (cz.2)
 8. Drugi rok w społeczności blogowej portalu dobreprogramy
 9. Figurkowy zawrót głowy — The Keeper Bobblehead
 10. Testujemy Google Inbox, czyli czy potrzebujemy kolejnej rewolucji skrz...
 11. Specjalista ds. IT – drukarka połknęła haczyk
 12. Komentarz unieważniony
 13. Aktualne kursy walut w arkuszu Excela — kwerendy sieciowe w VBA
 14. Kupno i zwrot oprogramowania
 15. Przyjęcie iOS 8 było słabsze niż przewidywało Apple
 16. UyeSee SoundMate M2 — fruwające audio w domu
 17. Hall of Games – foto-blogo-relacja