Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
31.08.2014 21:43, aktualizacja: 31.08.2014 22:44
Obraz

Dla sporej części czytelników dobrychprogramów z dniem jutrzejszym kończą się wakacje. Konieczność powrotu do szkoły nie jest szczególnie atrakcyjna ani dla uczniów, ani dla nauczycieli - każdy z nas chciałby bowiem mieć zawsze wolne. Zamiast się jednak smucić, lepiej zapoznać się z ciekawymi wpisami na blogach dobrychprogramów - a tych w ostatnim tygodniu nie brakowało.

Nasze cotygodniowe podsumowanie zaczynamy od kwestii sprzętowych, a konkretnie od rozważań na temat zmierzchu aparatów kompaktowych, które są coraz silniej wypierane przez smartfony i mniejsze tablety. A te coraz silniej atakują rynek - dużo mówi się choćby o nowej odsłonie kultowego iPada, który może nieco urosnąć względem dostępnego obecnie modelu Air. Fani Microsoftu także mają w czym wybierać, bowiem ilość modeli tabletów z Windows 8.1 systematycznie rośnie - sam system jednak nie jest tak dopracowany, jak chciałby tego gigant z Redmond. Zresztą co by tu nie mówić, Apple w opozycji do szeregu producentów stawia na produkty, które po prostu działają i są nieraz (świadomie) pozbawiane niektórych funkcji w imię prostoty obsługi i niezawodności. Samo Apple uchodzi przez to za markę premium, co widać choćby po jej wycenie giełdowej.

Tak będzie wyglądał nowy iPad?
Tak będzie wyglądał nowy iPad?

Szukacie niedrogiej kamery sieciowej do monitoringu pomieszczeń? Za około 350 zł firma TRENDnet oferuje małe, wyposażone w gniazdo sieciowe urządzenie TV-IP672IC. A może chcecie stać się właścicielami miniaturowego, lecz szybkiego komputera PC? Wówczas zapoznajcie się koniecznie z praktycznym testem jednej z tańszych odmian platformy Intel NUC. Polecamy także test kilku pamięci USB od Kingstona, rzut okiem na 15,6-calowy laptop HP Pavilion, za którego zapłacimy tylko 1199 zł, kolejny wpis poświęcony sprzętowemu firewallowi SonicWall E5500, relację z przeróbki Banana Pi w automat do gier i małe co nieco dla fanów dronów.

NUC - bezgłośny, miniaturowy komputer Intela
NUC - bezgłośny, miniaturowy komputer Intela

Na naszych blogach znajdziecie także bardzo ciekawy wpis o aktualnej kondycji radia, opis minimalistycznego, domowego studio nagraniowego, zestawienie najważniejszych komputerów Apple ostatnich lat i ciekawy felieton na temat ostatnich działań Nokii. Zapalonych graczy odsyłamy do subiektywnego opisu Spec Ops: The Line i felietonu na temat podobieństwa strategii komputerowych do realnych wydarzeń. Na koniec zachęcamy do przyjrzenia się ostatnim zmianom na naszym portalu oraz wpisom o figurkach Disney Infinity Edition i grze Mitsurugi Kamui Hikae. Zapraszamy do lektury!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)