Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
02.08.2015 15:03
Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
bDZFgaRO

Sierpień zapowiada się niezwykle obiecująco, fala upałów już dotarła do naszego kraju i według prognoz utrzyma się co najmniej tydzień. Jeżeli nie możecie wykorzystać tej pięknej pogody, zapoznajcie się z najnowszym podsumowaniem blogów dobrychprogramów. Jakież to ciekawe wpisy opublikowali nasi użytkownicy?

bDZFgaRh

Na początek zastanówmy się, czym jest era Post PC, w której się obecnie znajdujemy i jak tablety, smartfony i inne nowoczesne gadżety wpływają na nasze nawyki. Nie zapominajmy także o różnego typu płytkach typu BananaPi - można z ich użyciem zrobić choćby odtwarzacz muzyki. Nikt nie zgadnie, czy tablety i smartfony to przejściowa moda, czy trwały trend. Niektórzy już teraz zastanawiają się, czy nie wyrzucić smartfona do kosza. Kilka lat temu rynek szturmowały tanie netbooki - dziś już o nich nikt nie pamięta. Gdybyście jednak chcieli kupić używany komputer przenośny, koniecznie zajrzyjcie do poradnika autorstwa sevsnape. Także rynek samych komputerów rozwija się wbrew obiegowej opinii dość szybko. I choć wydajność przykładowo procesorów zwiększa się już tylko o 10-20% w skali roku, to znacząco przyspieszają inne elementy. Po szturmie dysków SSD przyszedł czas na dyski PCIe i M.2. Możemy przyjrzeć się przedstawicielowi tego gatunku - dyskowi HyperX Predator M.2 PCIe. Kończąc z zagadnieniami sprzętowymi, polecamy Waszej uwadze recenzję słuchawek bluetooth Sony SBH60, relacje z reanimacji laptopa SONY VAIO, historię oszustw czołowego producenta japońskiej elektroniki, firmy Toshiba i przegląd technik kopiowania danych przez komputerowych piratów.

350140064061482945

Czas na tematy softwarowe i od razu małe co nieco z historii - instalacja Windows 1 na maszynie wirtualnej. Bardziej współczesne wydaje się aktualizowanie tabletu z Windows 8.1 do wersji 10 i omawianie funkcji nowego systemu. O Windows 10 napisał także Ostatni Mohikanin oraz Docent. Polecamy także mały trik na piękne czcionki w Linuksie i własny system analityki internetowej. Przeczytajcie także koniecznie o książce opisującej historię polskich gier komputerowych, zapoznajcie się z grami na Windows Phone oraz Androida i rzućcie okiem na roboty układające kostki rubika. Na koniec zapraszamy Was do relacji z ataku wirusa na sieć komputerową, wpisu z cyklu Z pamiętnika pracownika Call Center i zapoznania się z oprogramowaniem Shimeji. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZFgaSf