Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
31.01.2016 20:17, aktualizacja: 31.01.2016 20:57
Obraz

Kolejny tydzień za nami, czas więc podsumować dokonania naszej blogowej społeczności. Użytkownicy portalu pisali między innymi o firmie BlackBerry, odnawianiu starych komputerów i finansowych dokonaniach Apple.

Na początek przyjrzyjmy się klawiaturze Steelseries Apex Raw. Jest to sprzęt z wyższej półki cenowej, który przypadnie do gustu fanom podświetlanych klawiszy. Właściciele psów, kotów i innych zwierzątek powinni zaś zainteresować się urządzeniem o nazwie Petcube – jest to dość drogi gadżet mający z założenia pomagać w nadzorowaniu naszych czworonogów. Z naszych blogów dowiecie się także, jak wymienić uszkodzony ekran w smartfonie i czy Sony Xperia J jest dobrym telefonem. Kończąc z zagadnieniami sprzętowymi odsyłamy Was do relacji z modernizacji komputera, którą wykonał użytkownik AlbatrosZippa.

Obraz

Nie przepadacie za Windows 10? Trudno, Microsoft nic sobie z Waszej niechęci nie robi ;-) Gigant z Redmond pracuje nad kolejnymi aktualizacjami "Dziesiątki", a najnowsze, testowe kompilacje są na bieżąco opisywane na blogu użytkownika AntyHaker. Skoro jesteśmy przy temacie oprogramowania, wspomnieć trzeba o dwóch opartych o wolne licencje programach do odczytywania ekranu, Orca Screen Reader oraz NVDA. Aplikacje te są przydatne szczególnie dla osób słabowidzących i niewidomych. A gdyby ktoś potrzebował pilnie oszacować wysoką potęgę liczby 2, to z pomocą przyjdzie mu najnowszy wpis vbruder.

Obraz

Na sam koniec proponujemy Wam recenzję gry Life Is Strange, garść wspomnień o Telegazecie i poradnik objaśniający, jak w domowych warunkach stworzyć własny kalendarz. Znalazło się także coś o kłopotach Google z angielską skarbówką i najnowszych wynikach finansowych Apple. Producent iPhone'ów zarobił w ostatnim kwartale 18,4 miliarda dolarów przy 75,9 miliardach przychodu. Tym samym Apple może pochwalić się zasobami gotówki w wysokości 203 miliardów dolarów, co jest już trudną do wyobrażenia kwotą. Nim się pożegnamy, przeczytajcie jeszcze ostatnią część historii firmy BlackBerry, która po niedawnym kryzysie podnosi się z kolan za sprawą nowych telefonów z Androidem. Zapraszamy do lektury!

Obraz

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)