Mapy Google zawieszają się w Androidzie Auto. Winny widok satelitarny

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © GettyImages | David Paul Morris
Oskar Ziomek

09.05.2022 11:01, aktual.: 09.05.2022 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Androida Auto mają problem z Mapami Google. Jak wynika ze zgłoszeń w sieci, nawigacja czasem po prostu się zawiesza. Wstępnie udało się ustalić, że głównym powodem błędów jest włączony widok satelitarny zamiast standardowej warstwy mapy.

O szczegółach usterki Google Maps w Androidzie Auto pisze serwis autoevolution. Punktem zwrotnym w sprawie są testy jednego z użytkowników, który zauważył, że w znakomitej większości przypadków (w jego sytuacji) zawieszanie się Map Google jest powiązane z włączonym trybem widoku satelitarnego. To opcja, którą można włączyć bezpośrednio z ekranu w samochodzie, z poziomu ustawień Google Maps.

Przechodząc na standardowy widok mapy, nawigacja zdaje się działać dużo stabilniej. W tym momencie nie wiadomo, kiedy Google naprawi opisywany problem. Wszystko wskazuje jednak na to, że - wbrew pierwszym podejrzeniom - jest to usterka związana wyłącznie z Google Maps, a nie Androidem Auto jako takim. Zwykle to sam system jest źródłem problemów, które najczęściej dotyczą głosowej obsługi z Asystentem Google.

W kontekście nawigacji w Androidzie Auto warto pamiętać, że kierowcy nie są ograniczeni do korzystania wyłącznie z Map Google. Alternatywą od lat jest Waze, a stosunkowo od niedawna także inne nawigacje innych producentów. W Androidzie Auto działają już między innymi Yanosik, Sygic czy AutoMapa.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)