Mapy Google zawieszają się w Androidzie Auto. Winny widok satelitarny

Mapy Google zawieszają się w Androidzie Auto. Winny widok satelitarny09.05.2022 11:01
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © GettyImages | David Paul Morris

Użytkownicy Androida Auto mają problem z Mapami Google. Jak wynika ze zgłoszeń w sieci, nawigacja czasem po prostu się zawiesza. Wstępnie udało się ustalić, że głównym powodem błędów jest włączony widok satelitarny zamiast standardowej warstwy mapy.

O szczegółach usterki Google Maps w Androidzie Auto pisze serwis autoevolution. Punktem zwrotnym w sprawie są testy jednego z użytkowników, który zauważył, że w znakomitej większości przypadków (w jego sytuacji) zawieszanie się Map Google jest powiązane z włączonym trybem widoku satelitarnego. To opcja, którą można włączyć bezpośrednio z ekranu w samochodzie, z poziomu ustawień Google Maps.

Przechodząc na standardowy widok mapy, nawigacja zdaje się działać dużo stabilniej. W tym momencie nie wiadomo, kiedy Google naprawi opisywany problem. Wszystko wskazuje jednak na to, że - wbrew pierwszym podejrzeniom - jest to usterka związana wyłącznie z Google Maps, a nie Androidem Auto jako takim. Zwykle to sam system jest źródłem problemów, które najczęściej dotyczą głosowej obsługi z Asystentem Google.

W kontekście nawigacji w Androidzie Auto warto pamiętać, że kierowcy nie są ograniczeni do korzystania wyłącznie z Map Google. Alternatywą od lat jest Waze, a stosunkowo od niedawna także inne nawigacje innych producentów. W Androidzie Auto działają już między innymi Yanosik, Sygic czy AutoMapa.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)